Під такою назвою пройшла Міжнародна науково-практична конференція в актовій залі Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників 25 квітня.
«На Вінниччині сьогодні є школи, де вивчають іврит, російську, польську мови, - наше місто багатонаціональне. І ми, як педагоги, перші, хто має виховувати в дітях повагу до національних меншин. Тому саме від нас залежить, яких людей ми матимемо в майбутньому. Ми працюємо сьогодні для того, щоб наші діти розуміли і поважали відмінних за звичаями, мовою, зовнішнім виглядом та культурою від них людей. Ми пропагуємо повагу до інших народів, та стараємося пробудити в дітей цікавість до інших етносів», - звернулася з вітальним словом до присутніх перший заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Олена Чорна.
Про актуальність тематики конференції зауважив начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Салецький. За його словами міжкультурний діалог є основою розуміння різних культур. Вінниччина багата на різні культури, відповідно й має власний досвід співпраці з різними народами. І, хоч нашій області є чим пишатись і чим поділитись, ми повинні вчитись далі, розвивати і зміцнювати міжнаціональні зв'язки.
Зі своїми доповідями перед учасниками конференції виступили заступник начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Алла Ратинська, депутат вінницької обласної ради, голова Вінницького обласного осередку Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов, заступник директора Державного архіву Вінницької області, заслужений працівник культури України Фаїна Винокурова, голова Вінницької міської громадської організації "Конфедерація поляків Поділля" Ян Глінчевський.
Всі учасники конференції підтримали думку, що важливим є створення умов для забезпечення спілкування на міжкультурному і міжособистісному рівнях, участь у різних інтернаціональних проектах, формування спільного європейського простору, а головне - збереження національної ідентичності.
© ЛІКТ 2009-2025