У залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася унікальна виставка творів декоративно-ужиткового мистецтва «Диво-казка юних майстрів», яку представили вихованці Ситковецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Немирівського району.
Експозиція нараховує більше ста виробів, створених юними майстрами віком від 10 до 15 років - це українські костюми, рушники, серветки, вишиті картини, прикраси, картини та декоративні деревця з бісеру, об'ємна пластика з паперу - оригамі. Триватиме виставка до 29 січня 2012 року.
Ситковецькій школі-інтернаті профільним предметом є трудове навчання, зокрема швейна справа. І варто зазначити, що колектив закладу - це люди творчі, енергійні, з відкритою і щирою вдачею, з величезним бажанням навчити своїх вихованців не тільки професійній майстерності, але й гармонійного сприйняття світу, красі народних традицій. Швейну справу і гуртки вишивки ведуть Людмила Ткаченко, Олена Банюк, Наталя Бражинська. Гурток з техніки бісеру запровадила Любов Добра. Віднедавна в учнів школи-інтернату з'явилося нове захоплення - оригамі, якому навчає Сергій Цибуляк.
Вихованці Ситковецької школи-інтернату беруть участь у багатьох виставках і святкових заходах Немирівського району, але виставка обласного рівня - перша. Деякі з робіт віддзеркалюють світ суто дитячих захоплень, персонажів мультфільмів, казок. Інші вироби надзвичайно вишукані за композицією і колоритом: вишиванки і рушники, прикраси та дерева з бісеру у японському стилі бонсай. Кожен з учнів вже має свій власний доробок у різних видах творчості. А невтомність та наполегливість вихованців засвідчує хоча б той факт, що кожен з них має українську сорочку, вишиту власними руками.
Варто зауважити, що зазначений захід - лише перший крок на шляху популяризації учнівських талантів: експозицією «Диво-казка юних майстрів» обласний краєзнавчий музей починає цикл виставок творчих робіт вихованців спеціальних шкіл-інтернатів області.
© ЛІКТ 2009-2024