В навчально-виробничому комплексі «Щедра нива», що функціонує на базі Гущинецького професійно-технічного училища, пройшли навчання прийомів роботи на новій сільськогосподарській техніці іноземного виробництва 57 працівників сільськогосподарських підприємств та 8 майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів з різних областей України. Починаючи з 2013 року, протягом двох місяців заняття проводили запрошені інженери, представники сервісних центрів продажу та обслуговування іноземної сільськогосподарської техніки з Дніпропетровська та Києва.
З метою підготовки і перепідготовки спеціалістів для роботи на новій сучасній сільськогосподарській техніці та підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» на базі Гущинецького професійно-технічного училища у 2008 році Міністерством освіти і науки України було створено навчально-виробничий комплекс «Щедра нива». Для цього було отримано нову сільськогосподарську техніку зарубіжного та вітчизняного виробництва на суму 3 млн. 885 тис. гривень.
За час існування НВК «Щедра нива» на базі училища пройшли навчання понад 200 учнів профтехучилищ сільськогосподарського профілю та слухачів з сільськогосподарських підприємств різної форми власності з багатьох областей України. Після закінченні курсів учням було видано свідоцтва встановленого зразка, що дозволяє їм працювати на сучасній сільськогосподарській техніці іноземного виробництва.
Для посилення взаємодії з соціальними партнерами та роботодавцями училище продовжує співпрацю з ТОВ «Хмельницьке» та налагодило зв'язки з ТОВ «Волочиськ-агро», ТОВ «Житниця Поділля», які входять в агропромхолдинг «Астарта-Київ». Це дало можливість навчати майстрів та учнів роботі на новій техніці тих марок, яких училище не має (Case, Fendt, John Deere). Така співпраця сприяє створенню умов для якісної підготовки робітничих кадрів згідно з пріоритетами державної соціально-економічної політики, орієнтованої на задоволення потреб особистості, суспільства і держави, а також забезпечення рівного доступу до професійно-технічної освіти.
© ЛІКТ 2009-2025