Черговим етапом у реалізації Всеукраїнського проекту «Інклюзивна освіта: крок за кроком» стала організація та проведення Департаментом освіти і науки облдержадміністрації 28-29.04.2014р. навчально-практичного тренінгу «Інклюзивний ресурсний центр: успішний старт» для голів лікарсько-консультативних комісій, керівників загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів, Департаментів облдержадміністрації: освіти і науки, соціальної політики; соціальних служб, працівники психолого-медико-педагогічних консультацій, представники громадських організацій.
Метою заходу було представлення ключових питань щодо організації Інклюзивного ресурсного центру, розробка плану взаємодії між сім'ями та фахівцями міжвідомчих установ, поглиблення знань щодо принципів інклюзивної освіти та обміну досвідом щодо запровадження інклюзивної практики.
Відкрила захід перший заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Чорна Олена Афанасіївна та представила всеукраїнський проект «Інклюзивна освіта: крок за кроком».
Участь у заході взяла Луценко Інна Василівна, тренер Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», яка є куратором проекту у Вінницькій області, та ознайомила присутніх з ключовими моментами діяльності Інклюзивного ресурсного центру.
Досвідом впровадження інклюзивної освіти в області поділилась Тетяна Лісогурська, заступник начальника управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи.
Тренерами заходу були завідувач обласної психолого-медико-педагогічної консультації Тетяна Каменщук та головний спеціаліст Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Наталя Приймак.
Організатори зуміли створити комфортну атмосферу для кожного з учасників заходу, які в свою чергу мали змогу відчути себе партнерами потужної команди фахівців Інклюзивного ресурсного центру, який створено на базі Вінницької обласної психолого-медико-педагогічної консультації. На даному етапі створено дорадчий комітет при Департаменті освіти і науки Вінницької ОДА, координатором якого є Олена Чорна.
Основними функціями Інклюзивного ресурсного центру є інформаційна, консультативна та відстоювання прав сімей, які виховують дітей з особливими освітніми потребами.
Діяльність даного Центру спрямована на покращення рівня підтримки дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчального середовища, підвищення рівня компетентності батьків та педагогів, посилення інформаційної спроможності викладачів інститутів післядипломної педагогічної освіти та представників місцевих управлінь освіти.
Фахівці переконані, що діяльність даного центру це черговий крок у розвитку інклюзивного середовища в області та реалізація нових підходів у напрямку допомоги в реалізації права на якісну освіту дітям з особливими освітніми потребами.
© ЛІКТ 2009-2025