У жовтні та листопаді 2016 року працівники Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області провели засідання інтервізійних груп методистів з психологічної служби районів/міст області, практичних психологів, соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів на теми: «Діяльність працівників психологічної служби з питань профілактики та мінімізації асоціальних явищ (вживання алкоголю і наркотичних речовин, соціального сирітства, насилля, суїцидальної поведінки) серед учнівської молоді» та «Психоконсультативні стратегії діяльності практичних психологів щодо активізації роботи в напрямку профілактики жорстокого поводження з дітьми, попередження психологічного, фізичного сексуального, економічного насильства над дитиною в сім'ї або поза нею. Розгляд найбільш складних випадків».
На початку засідання фахівці психологічної служби визначили основні завдання та запити інтервізійної групи на навчальний рік, зокрема, розкриття процесу оволодіння навичками міжособистісного спілкування; професійних можливостей спеціаліста та його здібностей; вирішення проблем з практики консультативної роботи; профілактики виникнення складних проблем; можливість для ознайомлення з новими формами і методами роботи; корекції власної особистості та інші.
У професійному колі були обговорені проблемні ситуації, які виникають у процесі надання психологічної допомоги та шляхи їх вирішення. Складовою інтервізійних груп була робота з випадками, розгляд конкретних ситуацій щодо організації психологічної та соціально-педагогічної допомоги дітям із сімей, які перебувають у кризових ситуаціях. Розширено та обговорено досвід роботи працівників психологічної служби щодо проведення профілактики вживання алкоголю, наркотичних речовин, соціального сирітства, насилля, суїцидальної поведінки, удосконалення навичок кризового консультування та розвитку соціальної стресостійкості у підлітків, профілактики жорстокого поводження з дітьми, попередження психологічного, фізичного сексуального, економічного насильства над дитиною в сім'ї або поза нею.
Мету, яку ставили перед собою учасники інтервізійних груп, а саме: розширення арсеналу підходів, тактики, використовуючи досвід інших, професійну компетентність, спонукання до пошуку ресурсів в своїй роботі та підтримки працівника психологічної служби групою колег, досягнуто.
© ЛІКТ 2009-2025