Під таким гаслом 14 лютого в актовій залі загальноосвітньої школи №1 міста Калинівки відбувся третій районний Фестиваль шкільної медіації. Участь в заході взяли сім команд з Калинівки та району.
Урочисте відкриття Фестивалю розпочалось з Гімну шкільної медіації, який створили учні-медіатори школи села Іванів та студія звукозапису «Роса». Команди-учасниці змагалися в чотирьох конкурсах: «візитівка», «кросворд», «колаж» та «домашнє завдання на тему: «Медіація в шкільному житті».
Команди повернулись у свої школи з гарними враженнями, почесними грамотами та цінними подарунками.
Впровадження в школах Калинівського району програми «Медіація однолітків» розпочалось ще в 2008 році. Зазначена програма передбачає відкриття та діяльність при школах Шкільних служб порозуміння. При таких службах учні-медіатори допомагають конструктивно розв'язувати конфлікти в середовищі дітей шляхом процедури медіація.
Медіація - це конструктивний метод вирішення конфліктів із залученням посередника (учня - медіатора), який веде переговори між конфліктуючими сторонами таким чином, що вони самостійно знаходять рішення, яке їх обох задовольняє. Переговори учень-медіатор проводить на засадах добровільності. Остаточна відповідальність за прийняття рішення та контроль за його виконанням, на відміну від адміністративного контролю, покладається на самі сторони конфлікту.
Досвід показує, що впровадження програми «Медіація однолітків» є одним з найефективніших сучасних технологій щодо формування у дітей та підлітків відповідального ставлення за власні вчинки, профілактики конфліктів і злочинності в учнівському середовищі.
Навчально-методичний центр психологічної служби системи освіти Вінницької області є координатором програми «Медіація однолітків» на рівні області, в рамках якої працівники психологічної служби навчають вмінням попереджувати конфлікти між учасниками навчально-виховного процесу, навичкам самостійного розв'язування конфліктів. За цією програмою в області працюють психологічні служби 100 навчальних закладів.
Станом на грудень 2013 року у Вінницькій області функціонують Шкільні служби розв'язання конфліктів у 100 навчальних закладах, підготовлено та працюють 561 учень-медіатор, 34 учнів-тренерів-фасилітаторів, роботу яких координують 100 працівників психологічної служби та 17 методистів з психологічної служби. Учнями-медіаторами навчальних закладів протягом ІІ семестру 2013-2014 навчального року проведено 245 медіацій, 698 кіл цінностей, прийняття рішень, тематичних кіл та 321 презентацію медіації та інших заходів. Зросла кількість навчальних закладів, в яких впроваджується медіація однолітків у Крижопільському, Калинівському та Липовецькому районах.
© ЛІКТ 2009-2025