Розпочав роботу зібрання голова об'єднання, директор Козятинського МВПУЗТ Андрій Стецюк, прозвітувавши про результати роботи Асоціації за 2010-2011 навчальний рік.
Під час засідання презентовано створення інформаційного порталу Асоціації державних закладів профтехосвіти України залізничного профілю, порушено питання про створення центрів підвищення кваліфікації викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання зазначеного профілю.
У зв'язку з тим, що реформування Укрзалізниці вимагає нових підходів до її кадрового забезпечення, а отже - й підготовки робітників за новими професіями, на засіданні Асоціації розглянуто питання про відкриття нових спеціальностей: «Транспортний логіст» та «Логіст складського господарства», які є більш конкурентоспроможними, відповідають вимогам Укрзалізниці та можуть замінити ті, що вже виведені з реєстру робітничих професій.
По завершенню засідання учасники зібрання ознайомилися із матеріально-технічною базою Козятинського вищого професійного училища залізничного транспорту. Особливу зацікавленість членів Асоціації виклала програма-тренажер з управління локомотивом та усунення несправностей «ZDSimulator», що використовується в процесі підготовки майбутніх помічників машиністів. Тренажер розроблений творчою групою училища на чолі з інженером-програмістом одного із підприємств Південно-Західної залізниці В'ячеславом Усовим. Програма імітує дії помічника машиніста під час руху поїзда або локомотива, інтерактивна мультимедійна система створює віртуальну модель кабіни електровоза чи тепловоза та модель місцевості, по якій проходить залізниця.
Водночас, за ініціативи директора Козятинського МВПУЗТ Андрія Стецюка творча група викладачів і майстрів училища працює над підключенням діючої електричної схеми електровоза ВЛ-80Т та ланцюгів управління і пневматичної схеми тепловоза М62У до комп'ютерного обладнання. Це допоможе учням практично зімітувати обов'язки машиніста, закріпити знання теоретичного матеріалу згідно вимог ПТЕ та інструкцій по сигналізації, з технічного обслуговування електровозів і тепловозів в експлуатації, інструкції з експлуатації гальм рухомого складу на залізницях України.
«У результаті використання таких новітніх технологій і методик навчання підвищилась якість знань учнів до 85% для достатнього і високого рівнів. А це, у свою чергу, сприяє зростанню кількості висококваліфікованих випускників і робить їх конкурентоспроможними на сучасному ринку праці», - зазначає Андрій Стецюк, зауважуючи водночас, що колектив училища ніколи не зупиняється на досягнутому і завжди намагається рухатися в ногу з часом.
© ЛІКТ 2009-2024