На базі Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників пройшла Всеукраїнська нарада для завідувачів кабінетів (методистів) інститутів післядипломної педагогічної освіти та вчителів української мови і літератури, присвячена питанню методичного забезпечення процесу формування соціокультурної компетентності вчителів української мови і літератури.
Окрім методистів обласних інститутів післядипломної освіти, у роботі наради взяли участь представники районних (міських) методичних кабінетів Вінницької області, вчителі-словесники, а також головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Катерина Таранік-Ткачук.
Урочистому відкриттю заходу передувала виставка науково-методичних видань освітян Вінницької області, а також презентація регіону «Вінниччина - край у серці України».
З вітальним словом до учасників зібрання звернулася заступник начальника управління освіти і науки обласної державної адміністрації Олена Чорна, висловивши сподівання на плідну роботу та гарні враження гостей від перебування на Вінниччині. А ансамбль автентичного співу Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім.Михайла Грушевського запропонував присутнім перлини подільського фольклору.
У перший робочий день учасники наради провели пленарне засідання, працювали в секціях. Наступного - знайомились із досвідом організації навчально-виховного процесу закладів освіти Гайсинського району. До уваги гостей було презентовано народно-мистецькі світлиці шкіл району, фольклорне дійство «Віночок пісень Явдохи Зуїхи», літературно-музичну композицію «Біля Стусової криниці» (СЗШ І-ІІІ ст. с.Чечелівка), літературно-мистецьку студію «Ластівка» СЗШ І-ІІІ ст. №1 м.Гайсина.
Останній день наради українських словесників був присвячений майстер-класам з проблеми заходу. На завершення роботи, під час «круглого столу» методисти обговорювали можливість створення асоціації вчителів української мови та літератури.
Під час свого перебування на Вінниччині учасники наради також мали змогу відвідати музеї-садиби Василя Стуса, Михайла Коцюбинського, фольклориста-етнографа Гната Танцюри та музей Миколи Пирогова.
© ЛІКТ 2009-2024