«Навчальні заклади повністю готові до початку нового навчального року», - запевнив журналістів директор Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Ігор Івасюк.
До вирішення нагальних освітянських проблем долучились усі керівники виконавчої влади на місцях, представники соціально відповідального бізнесу, батьківська громада. За словами Ігоря Івасюка, підсумком такої співпраці стали значні кошти, які дозволили капітально відремонтувати майже 70 закладів, стовідсотково забезпечити загальноосвітні заклади внутрішніми вбиральнями, провести поточні ремонти в усіх закладах, поліпшити матеріально-технічну базу. Основний акцент був зроблений на облаштування внутрішніх санвузлів, ремонт харчоблоків, впровадження енергозберігаючих технологій, виведення котелень із підвальних приміщень. За попередніми підрахунками, на підготовку до нового навчального року витрачено понад 142 млн.грн. Особливістю цієї цифри є те, що на кожну бюджетну гривню влада залучила 3 позабюджетні в рамках державно-приватного партнерства. За роки незалежності України - це найбільші інвестиції в освітню галузь.
«Цьогоріч ми очікуємо 15,8 тис. першокласників, це більше ніж в минулому році на 600. Є інша проблема: ми випускаємо дітей більше, ніж приймаємо на навчання. В попередньому році скорочення учнівського контингенту склало 3,8тис. На жаль, тенденція зберігається», - зазначив директор.
На запитання про те, чи не виникне кадрове питання в селі у зв'язку із введенням нових предметів, Ігор Івасюк запевнив, що кадрове питання в селі не виникне, так як сьогодні ми маємо проблему із працевлаштування молодих спеціалістів і фактично ми можемо забезпечити роботою лише кожного 10 випускника, тому робити є кому. Також багато вчителів працюють з неповним навантаженням, можна просто довантажимо тих спеціалістів, які вже є. Тому проблеми з викладачами у нас не буде.
© ЛІКТ 2009-2025