Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» спільно з Всеукраїнським громадським об'єднанням «Національна Асамблея інвалідів України» реалізує проект «Створення безпечного інклюзивного середовища у навчальних закладах і громадах» за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта (США) і Фонду «Інститут відкритого суспільства» (Лондон).
Однією з цілей проекту є поширення інформації серед освітян та громадськості щодо Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, зокрема Статті 24 «Освіта», шляхом проведення фокус-груп з різними цільовими групами: педагогами інклюзивних навчальних закладів (початкова ланка), батьками дітей з особливими освітніми потребами, батьками (які мають дітей молодшого шкільного віку), учні початкової школи (однолітками яких є діти з особливими освітніми потребами, і навчаються в цій же школі), представниками громадських організацій та представники управлінської ланки (керівники закладів освіти, представники ПМПК, представники управлінь освітою).
Проект реалізовується у 4-ьох областях: Вінницькій, Львівській, Луганській та Одеській областях. Партнером у Вінницькій області є Навчально-методичний центр психологічної служби системи освіти за підтримки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Реалізація даного проекту є результатом успішної співпраці попередніх років, а саме по створенню Інклюзивного ресурсного центру на базі обласної ПМПК.
На першому етапі реалізації даного проекту проведено триденний навчально-практичний семінар, одним із майданчиків для практичної роботи було обрано загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №10 м.Вінниці. В роботі семінару взяли участь 60 осіб, з них: 12 дітей, 15 педагогів, 16 батьків, які виховують дітей з інвалідністю та батьків, які мають здорових дітей, 12 громадських організацій та 15 керівників органів управління освітою РДА та міських рад.
До участі запрошено міжнародного консультанта Дункана Литл (м.Лондон), який представляє європейську мережу з підтримки розвитку інклюзії. Ця організація проводить подібний проект у Вірменії, Словаччині та допомагає іншим країнам підготувати звіти до Комітету ООН з питань людей з інвалідністю. Україна, також має досвід роботи із цією організацією, яка допомагала підготувати письмовий звіт до Комітету ООН.
© ЛІКТ 2009-2025