На цьому акцентував увагу заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк вчора, 25 квітня в Академії неперервної освіти в ході наради керівників органів управління освітою райдержадміністрацій (міських рад) та об’єднаних територіальних громад.
«Я, як керівник, буду намагатися забезпечувати єдиний освітній простір. Особливо важливим це є зараз, у час, коли галузь освіти зазнає певних змін. Враховуючи, що відбувається фінансова децентралізація, нагальною є потреба розподілу тієї субвенції, що ми отримали на реалізацію концепції Нової української школи, а це 45 млн. грн. на зміцнення матеріально-технічної бази (обладнання кабінетів початкової школи) та 17 млн. грн. для навчання вчителів початкової школи», - зазначив керівник.
Щодо освітянських реформ, які тривають, Ігор Івасюк зазначив, що в майбутньому органи управління освітою не будуть наділені інспекторськими функціями, але поки що органи державної влади в галузі освіти ці контрольні функції мають виконувати: «На початку 2018 року була створена Державна служба якості освіти, яка підпорядковується безпосередньо Кабінету Міністрів, а не Міністерству освіти і науки. Минулого тижня відбулася конференція, де були представлені моделі таких служб Великої Британії, Чехії, Швеції та Нідерландів – маємо багато спільних рис».
За словами керівника, до кінця року такі служби заплановано створити в 6 містах України: Києві, Харкові, Львові, Одесі, Дніпрі, Вінниці. Ці служби будуть контролювати якість освітніх послуг, що надаються навчальними закладами, розглядатимуть скарги, що стосуються організації забезпечення навчального процесу, проте не займатимуться питаннями фінансовими та організаційного забезпечення навчально-виховного процесу. Служби почнуть працювати орієнтовно в другому півріччі, поки що осередки будуть надавати свої послуги на кілька областей, а пізніше їх мережа розшириться. Таким чином форма управління освітою суттєво зміниться. Органи управління освітою будуть забезпечувати умови для навчання: матеріально-технічна база, методичне забезпечення, підготовка і видача документів про освіту, але питання якості освіти, сертифікації вчителів – буде виконувати Державна служба якості освіти.
Про завдання для галузі, які потребують нагально вирішення, доповідав керівникам в.о. директора Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Володимир Буняк: «До 2020 року черга в дошкільні навчальні заклади повинна бути ліквідована. Станом на січень 2018 року в черзі до садочків знаходилося 1729 дітей. В цьому році ми плануємо відкрити 11 закладів (700 місць). Наступне: претенденти на нагородження медалями. Не повинно бути великої різниці між заявками на медалі та фактичним їх підтвердженням. Школи, в яких буде суттєва розбіжність, будуть підлягати перевірці».
В ході наради також були розглянуті питання розподілу коштів освітньої субвенції, організації інклюзивного навчання, оздоровлення та організації роботи таборів.
© ЛІКТ 2009-2025