12 жовтня в Департаменті освіти і науки Вінницької облдержадмністрації відбулось перше (із 8 запланованих на навчальний рік) засідання інтервізійної групи фахівців психологічної служби області.
Працівники Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти області вже третій рік поспіль проводять такі засідання, в ході яких відбувається обмін досвідом та думками про те, як в конкретних, пред’явлених на інтервізію випадках, підтримати ресурси колеги, прояснити процес його взаємодії зі своїм клієнтом і окреслити пріоритетні напрямки подальшої роботи.
Учасники винесли на обговорення проблемні випадки та емоційно-насичені ситуації з практики роботи щодо психологічних наслідків у дітей стосовно надзвичайних подій в Калинівці та корекції негативних емоційних розладів.
Фахівці Центру зазначили, що враховуючи наслідки перебування дорослих та дітей в умовах надзвичайної ситуації, психологам необхідно мати чітке уявлення про етапи, механізми і соціально-психологічні детермінанти, що визначають процес переживання психічної травми.
Участь в засіданні взяли фахівці з Калинівського, Вінницького, Барського, Липовецького, Жмеринського, Немирівського, Іллінецького, Тиврівського, Літинського та Козятинського районів. Захід був спрямовани на те, щоб у кожного учасника з’явилося чітке бачення основних підходів щодо розрізнення наслідків травмуючої ситуації та наслідків розвитку психічної травми у постраждалих після нетривалого, короткочасного перебування в осередку надзвичайної ситуації; поступового процесу нормального переживання психічної травми, який веде до зцілення та відновлення та виникнення нових ідей щодо подальшої стратегії діяльності у психології.
© ЛІКТ 2009-2025