19 червня у Вінницькій академії неперервної освіти відбувся Обласний форум початкової освіти «Leadfest: Нова українська школа в дії». Вітала учасників форуму заступник директора департаменту Олена Чорна: «Я пам’ятаю початок цього експерименту, як ми обговорювали деталі, хвилювалися за хід проекту та планували результати. Але впродовж року, в ході робочих зустрічей потрохи ця тривога перетворилася на впевненість в досягнення хорошого результату. Головними рушіями цієї реформи є вчителі, тому саме від вас залежить чи буде відбуватися реформа, коли ви закриєте двері своєї класної кімнати. Я розумію, що це важко і непросто, але найважче було вчителям-першопрохідцям. Давайте вчитися в них, поширювати знання і разом робити Нову українську школу».
Керівниця зазначила, що найголовнішим завданням сьогодні є підготовка вчителів, до роботи в умовах Нової української школи. Держава вперше виділила такі великі кошти для того, щоб підтримати освітню галузь, зокрема на початкову освіту область отримала більше 63 млн. грн., ці кошти розподілені на місця і очікують дофінансування з боку місцевої влади. В нове освітнє середовище цьогоріч прийде більше 19 тисяч першокласників, які будуть працювати за новими Державними стандартами.
«Головне – це розуміння вчителя і готовність працювати, тому з лютого на базі Академії неперервної освіти проводилася підготовка вчителів. Більше 1100 фахівців початкових класів братимуть перші класи, більше 800 заступників директорів будуть опікуватися початковою школою, а також вчителі іноземної мови, фізичного виховання, мистецтва, які будуть викладати в початковій школі, – всі вони проходять підвищення кваліфікацій, на це теж з державного бюджету виділено більше 17,2 млн.грн.», - зазначила Олена Чорна.
© ЛІКТ 2009-2025