Засідання відбулося сьогодні, 21 червня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка у Вінницькій академії неперервної освіти. Керівник звернувся до колег з проханням контролювати проведення оздоровчої кампанії в стаціонарних оздоровчих закладах, враховуючи трагічний минулорічний досвід Одеської області, а також зазначив, що концепція Нової української школи переходить в фазу реального втілення, тому станом на 1 вересня повинні бути створені всі умови для навчання першокласників.
Про підсумки апробації у 2017/2018 н.р. Державного стандарту початкової загальної освіти в закладах освіти області доповіла заступник директора Департаменту освіти і науки Олена Чорна: «З 2017/2018 навчального року розпочалось пілотне впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти Нової української школи. В області 4 школи включені до Всеукраїнської дослідно-експериментальної роботи за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти». Зокрема, Агрономічненська ЗОШ І-ІІІ ст. Вінницького району, ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Сутиски Тиврівського району, КЗ «Калинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – гімназія», спеціалізована ЗОШ І ст. з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. В рамках реалізації обласного проекту «Модернізація початкової школи в контексті реформування загальної середньої освіти» проводиться апробація проекту нового Державного стандарту початкової загальної освіти у 8 закладах області. Педагогічні колективи даних шкіл з 1 вересня 2017 року отримали для апробації та використання в роботі навчально-методичні комплекси».
За словами доповідачки, педагогічним працівникам, які беруть участь в експерименті, за інтенсивність праці впродовж навчального року виплачувалась надбавка в розмірах 5-25% від посадового окладу. З метою якісної підготовки кабінетів початкової школи, які включені до Всеукраїнської та обласної дослідно-експериментальної роботи, у 2017 році використано більше 959 тис.грн., в тому числі залучено позабюджетних коштів - майже 190 тис.грн. Зокрема, закуплено меблі на суму понад 287 тис.грн. та придбано засобів навчання на суму більше 566 тис.грн. «Крім того, розпорядженням голови ОДА розподілено кошти державної субвенції в сумі 45,8 млн.грн. для створення нового освітнього середовища Нової української школи», - зазначила Олена Чорна.
Про стан профілактичної роботи в учнівському середовищі доповідала заступник начальника управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи – відділу інклюзивної, спеціальної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Лісогурська. За її словами, в Україні переважає медична модель профілактики, яка спрямована на попередження розвитку захворювань та проведення боротьби зі шкідливими для здоров’я звичками. Так, Департамент освіти і науки забезпечує проведення навчання здоровому способу життя у закладах освіти області, надає психолого-педагогічну підтримку, пропагує здоровий спосіб життя засобами фізичної культури, забезпечує створення оптимальних умов, направлених на зміцнення здоров’я, відпочинку та інше.
В ході засідання колегії розглядалися не менш важливі питання моніторингу ефективності менеджменту психологічної служби в умовах децентралізації та реформування освіти, питання підсумків проведення обласної Спартакіади серед учнів та студентів області.
© ЛІКТ 2009-2025