Традиційна серпнева конференція педагогічних працівників Вінниччини відбулася 22 червня в приміщенні готелю «Франція».
В конференції взяли участь: голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови ОДА Ігор Івасюк, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, голова обласної організації Профспілки освітян Сергій Пугачов.
Підсумки роботи за минулий навчальний рік, помилки, досягнення, а також плани на майбутнє окреслив у своєму виступі виконуючий обов’язки директора Департаменту освіти і науки Володимир Буняк: «Хочу зазначити, що в області забезпечено сталий розвиток освітньої галузі: продовжено виконання обласних програм «Сільська школа на 2016-2020 роки», «Регіональної програми підготовки кваліфікованих робітників на 2016-2020 роки», «Обласної програми розвитку інформаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області на 2016-2020 роки», «Обласної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2018-2022 роки», Обласної програми «Студентський гуртожиток на 2018-2020 роки», Обласної програми замовлення фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» та освітнім ступенем «бакалавр» на 2018-2020 роки. На районному/міському рівні функціонує в області більше 150 освітянських програм».
Керівник почав виступ з аналізу дошкільної освіти і зазначив, що за 7 місяців поточного року в області в закладах дошкільної освіти додатково утворено 216 місць (відкрито 1 новобудову (с.Нова Гребля Калинівського району), 2 дошкільні підрозділи у навчально-виховних комплексах на 66 місць (с.Микулинці Літинського району, с.Жабокричка Чечельницького району) та 3 групи у функціонуючих ЗДО на 50 місць (с.Селище Тиврівського району, м.Шаргород ЗДО №1): «До кінця 2018 року планується створити ще більше шестисот додаткових місць. І завдання освітян, керівників органів місцевої влади – докласти максимум зусиль для виконання зазначеного», - наголосив Володимир Буняк.
Основною новацією цьогоріч є впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти у всій Україні. Вінниччина готувалася до цього ще з минулого року. Так, впровадження Держстандарту успішно відбулося в 4 школах:
«Вже через кілька днів за парти Нової української школи сядуть більше 19 тисяч першокласників. Для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти передбачена субвенція з державного бюджету у сумі 45,8 млн.грн. Вона спрямовується на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів згідно з переліком», - зазначив керівник.
Освітянин також підвів підсумки в роботі професійних та вищих навчальних закладів, окреслив процес оптимізації мережі спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів, а також наголосив, що у закладах освіти області завершується підготовка до роботи в осінньо-зимовий період, станом на 10.08.2018р. підготовлено 95% закладів.
На завершення керівник привітав вчительську громаду з початком нового навчального року, висловив вдячність усім освітянам за творчу і сумлінну працю, а керівникам району та міста за активне сприяння розвитку освітянської галузі.
© ЛІКТ 2009-2025