Стан промислової безпеки та охорони праці в закладах освіти Вінницької області обговорювали в ході засідання колегії Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації. Захід відбувся сьогодні, 31 жовтня під головуванням заступника голови – директора департаменту освіти і науки Ігоря Івасюка.
Так, перший заступник начальника управління Держпраці України у Вінницькій області Володимир Боковець доповідав про роботу по виведенню котелень з підвальних приміщень. За його словами, після проведених перевірок об’єктів найпоширенішими порушеннями були недотримання правил безпеки експлуатації і надзвичайний технічний стан котельного обладнання, організація навчання та призначення відповідальних осіб.
Про стан з пожежами та наслідки від них та території Вінницької області доповідав заступник начальника Державної служби надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області Олег Сторожук: «Станом на 23 жовтня у Вінницькій області зареєстровано 2126 пожеж проти 1923 за аналогічний період минулого року (більше на 10,5%). Економічні витрати від пожеж склали 117 млн. 134 тис. грн. Під час пожеж загинуло 55 осіб проти 42 в 2016 році, травмовано 29 (проти 35 в 2016р.). Станом на 26 жовтня здійснено перевірки 232 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів».
В свою чергу Ігор Івасюк звернувся до представників служби пожежної безпеки відповідально ставитися при перевірках навчальних закладів та закликав директорів не використовувати під час ремонтних робіт легкозаймисті будівельні матеріали, замінювати їх на більш безпечні, а також не нехтувати плануванням фінансів, передбачених для використання на охорону праці та пожежний захист, на наступний фінансовий рік.
Заступник директора – начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Бачинський доповідав про забезпечення конституційних прав громадян України щодо здобуття вищої освіти: «Загалом структура вищої освіти є перевантаженою кількістю навчальних закладів. Більшість структурних приватних навчальних закладів не здатні забезпечити конкуренцію державним навчальним закладам через недостатню матеріально-технічну базу, нечисленність контингентів студентів, а як наслідок обмеженість у наймі викладачів з відповідним рівнем».
Також в ході засідання було обговорено питання підсумків зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році та підготовку закладів освіти до роботи в новому 2017-2018 навчальному році та в осінньо-зимовий період.
© ЛІКТ 2009-2025