Щорічна колегія педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінницької області відбулася сьогодні, 17 січня, у Вищому професійному училищі №41 м.Тульчина.
Вітав колег заступник голови Вінницької обласної Державної адміністрації Ігор Івасюк: «Ми сьогодні будемо підводити підсумки роботи за минулий рік. Нам є, про що звітувати, бо зроблено багато: починаючи від навчально-практичних центрів, які покрили всю мережу професійно-технічних навчальних закладів області, продовжуючи зміцненням навчально-матеріальної бази (так, вперше в Україні область придбала за кошти Фонду державного регіонального розвитку обладнання для Комаргородського вищого професійного училища) та інше. Ми матимемо можливість більш детально ознайомитися з цими даними. І обов’язково ми маємо продумати, що б хотіли отримати у 2019 році, на які результати будемо працювати».
Підсумки роботи галузі у 2018 році та перспективи розвитку системи професійної освіти в сучасних умовах підвів заступник директора Департаменту освіти і науки – начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Валерій Бачинський: «Минулий рік для галузі професійної (професійно-технічної) освіти був напруженим, але результативним. Створено умови для становлення та подальшого розвитку сучасної професійної освіти Вінниччини: із більшості показників діяльності галузь профтехосвіти – в числі кращих у державі. За підсумками 2018 року в області працюють 15 начально-практичних Центрів, оснащених сучасним обладнанням та технікою, де навчання здійснюється з впровадженням сучасних виробничих технологій. У тому числі протягом 2018 року відкрито 9 таких Центрів. Загальна сума коштів, використана на створення центрів, – 11 млн. 430 тис.грн.».
За словами керівника, значна увага у 2018 році приділялась заходам з енергозбереження: утеплено фасади, відремонтовано дахи, замінено вікна на енергозберігаючі, здійснено ремонти систем опалення: загальна сума виділених коштів – 20 млн.грн.
Триває розвиток міжнародного співробітництва. Продовжується співпраця ВХПТУ №5 м.Вінниці із Фондом Ебергарда Шьока – діє Центр підготовки з професії «Реставратор декоративно-художніх фарбувань, маляр», здійснюються заходи із залученням інвестицій Фонду щодо створення центру з професії «Деревообробник». Вінницьке вище професійне училище сфери послуг бере участь у міжнародній програмі ''Erasmus+'' проекту ''IGMA-3''. В рамках міжнародної Асоціації «Освіта без кордонів», згідно Познанської угоди, в місті Даугавпілс (Латвія) на базі PIKC Daugavpils Tehnikums відбувся міжнародний конкурс «V International Computer Skills Competition», в якому взяли участь команди з дев’яти країн. Команда Козятинського МВПУЗТ нагороджена Дипломом ІІІ ступеня.
Відділ ПТО та заклади освіти беруть участь у проекті розвитку галузі професійної освіти області для отримання додаткового фінансування та інвестицій на розвиток професійної освіти регіону з таких джерел як секторальна бюджетна підтримка ЄС, Державний Фонд регіонального розвитку, програми міжнародної технічної допомоги у рамках програми U-LEAD з Європою.
© ЛІКТ 2009-2025