Протягом 11-13 березня відбувся семінар з підготовки освітян для роботи за програмою «Навчіть дитину захищатись». Семінар провели методисти Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області Вікторія Козачишина та Людмила Адамчук.
Про актуальність створення безпечного середовища для розвитку дітей у суспільстві, реалізацію принципів інтерактивної педагогіки під час проведення інтерактивних бесід, що дозволяють спрямувати поведінку на особисту безпеку дитини розповіла у вступній частині заходу головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Тамара Бачинська: «Проблема сексуального насильства над дітьми є прихованою і, зазвичай, складно не тільки встановити кількість потерпілих дітей, а й своєчасно надати їм кваліфіковану допомогу та підтримку. Звісно, факторів, що спричиняють це явище, багато однак основними є такі: сучасні погляди суспільства на виховання, зокрема терпимість до проявів жорстокого поводження з дитиною; тотальна суспільна табуйованість теми сексуального насильства; неготовність дорослих працювати в цій темі, а також соціальна й психологічна незрілість дітей, що ставить їх у повну залежність від дорослих, а нездатність захистити себе робить особливо уразливими перед проявами сексуального насильства».
В результаті триденного навчання підготовлено 23 працівники психологічної служби ЗДО м.Вінниці та Вінницького району. Використані методичні матеріали, розроблені Тетяною Цюман, кандидатом педагогічних наук та Оленою Нагулою, кандидатом психологічних наук. За підтримки Українського фонду «Благополуччя дітей» всі учасники були забезпечені методичними посібниками та матеріалами, що містять сценарії інтерактивних ігор та занять, які можуть стати практичним інструментом не тільки для освітян, а й інших відповідальних і небайдужих дорослих.
В результаті учасники змогли підвищити свій рівень обізнаності щодо проблеми сексуального насильства над дітьми та шляхів її попередження; набути практичних навичок у проведенні просвітницько-профілактичної роботи з дітьми та батьками з питань формування навичок безпечної поведінки дітей; долучитись до інформаційної кампанії «Уважні батьки»; поширювати концепцію ранньої профілактики серед колег та у найближчому оточенні.
© ЛІКТ 2009-2025