10 січня в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації проведено навчання для кухарів та дієтичних сестер інтернатних закладів. Зокрема, головний спеціаліст відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Ольга Алевська окреслила гігієнічні рекомендації для працівників харчоблоків дитячих закладів та навела наступні факти: впродовж минулого року в Україні зафіксовано 191 спалах гострих кишкових інфекційних захворювань, 11 з них – на Вінниччині. 71 спалах у навчальних закладах держави, з них 4 – в області, зокрема, Могилів-Подільському та Козятинському районах. Основні фактори ризику – неякісні харчові продукти та недотримання особистих правил гігієни.
Заступник начальника управління загальної, середньої, дошкільної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Лісогурська зауважила: нормативно-правова база щодо безпеки харчування оновилася, відтак необхідно чітко діяти за новими вимогами та дотримуватися прописаних правил організації системи харчування в інтернатних закладах.
Директорів інтернатних закладів області та осіб відповідальних за організацію харчування ознайомили з системою НАССР як базового інструменту контролю безпеки харчування. Заступник начальника управління, начальник відділу безпечності харчових продуктів ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Андрій Салюк зазначив: законодавство передбачає контроль над усім харчовим ланцюгом – від лану до столу і навчальний заклад як оператор ринку несе відповідальність за продукти, які отримує для харчоблоків. А відтак має перевірятися маркування, транспортний засіб, упаковка і навіть температура продукції, аби убезпечити вихованців від неякісних товарів та недобросовісних постачальників.
Він розповів як підготувати пакет документів для отримання ліцензії на впровадження системи НАССР на малих потужностях.
© ЛІКТ 2009-2025