12 лютого голові облдержадміністрації Владиславу Скальському презентували роботу одного з них – на базі Вищого професійного училища №41 м.Тульчина. Він надає освіту за професіями «Слюсар-ремонтник», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування». Усього ж в таких центрах можна здобути освіту за 71 спеціальністю. За галузевим спрямуванням переважають будівельні, промислові та аграрні професії. Загальна сума інвестицій в дані типи установ склала 32,3 млн.грн.
Головною метою діяльності центру, на думку заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка, – є підготовка конкурентоспроможних на ринку праці фахівців, які вільно володіють своєю професією, готових до постійного професійного росту. Запровадження в навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів, устаткування й матеріалів; співробітництво з підприємствами-замовниками робітничих кадрів дозволяють готувати саме такі високопрофесійні кадри.
На створення цього центру з державного бюджету надійшло 266 тис.грн. Їх використали на закупівлю токарного станка по металу, свердлильних верстатів, стрічкопильного верстату, верстата для гнуття металу, компресору, ручних інструментів пневматичних та моторизованих. Крім того, на проведення ремонтних робіт – створення майстерні навчально-практичного центру слюсарної справи, заміну віконних блоків, заміну електромережі, заміну плитки, придбання меблів, комп’ютерної техніки, телевізора залучили 169,7 тис.грн. коштів спеціального фонду. На придбання електротоварів, інструментів, допоміжних матеріалів 46 тис.грн. надав обласний бюджет.
Створення центру відкрило нові перспективи для закладу, зокрема, щодо оновлення матеріально-технічної бази, пошуку нових форм співпраці з підприємствами-замовниками робітничих кадрів, надання платних послуг зі стажування й підвищення кваліфікації.
До речі, Міністерство освіти і науки запровадило у 2020 році новий порядок створення навчально-практичних центрів. Проєкти НПЦ на конкурсній основі відбиратиме комісія МОН України. Один заклад може подавати заявку на відкриття декількох центрів різного спрямування. Виписані обов`язкові умови: співфінансування (70% – державний бюджет, 30% – місцевий); наявність правовстановлюючих документів на майно; загальна кількість здобувачів освіти – не менше 400; відповідність робітничих професій пріоритетним галузям економіки регіону/держави.
Щодо завдань на 2020 рік, то заступник директора департаменту освіти і науки Валерій Бачинський стосовно розвитку НПЦ окреслив наступні кроки: в рамках проєкту «EU4Skills: кращі навички для сучасної України» відкрити один НПЦ; провести відкритий конкурс серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, на базі яких за рахунок державної субвенції створити НПЦ галузевого спрямування; а також відкрити навчально-практичні центри на базі ДПТНЗ «Жмеринське вище професійне училище» за професією «Слюсар з ремонту з рухомого складу» та ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти» аграрного профілю.
© ЛІКТ 2009-2024