21 лютого у приміщенні обласної державної адміністрації відбулась зустріч голови облдержадміністрації Владислава Скальського з керівництвом німецько-української Торгово-промислової палати та ТОВ "АКВ Українське каолінове товариство".
Учасниками зустрічі були: заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, в.о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк, директор державного професійно-технічного навчального закладу «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» Андрій Стецюк.
Мета – реалізація спільного проєкту дуальної форми освіти ТОВ "АКВ Українське каолінове товариство" та державним професійно-технічним навчальним закладом «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту».
Владислав Скальський – голова облдержадміністрації – зазначив: саме Німеччина є джерелом такої форми навчання як дуальна освіта. Вона дозволяє надавати як найшвидшу спеціалізацію та підвищувати якість того навчання, яке відбувається в наших закладах, зокрема, професійно-технічної освіти. Наразі, це дуже актуально для України в умовах глобального ринку праці. А саме: якомога оперативніше зорієнтувати працівника на ті вимоги, які створює конкретний роботодавець і надати йому відповідну кількість знань та навичок для того, щоб він був дійсно ефективним на підприємстві.
В свою чергу, голова Правління Німецько-української промислово-торговельної палати Александр Маркус розповів про основні напрями роботи Німецько-української промислово-торговельної палати в питанні дуальної освіти та впровадження проєкту, який передбачає поєднання навчання на базі державного професійно-технічного навчального закладу «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» з практикою на робочому місці на ТОВ "АКВ Українське каолінове товариство".
Про основні напрями та методи реалізації освітнього проєкту поінформувала менеджерка проєкту з розвитку професійно-технічної освіти Німецько-української промислово-торговельної палати Наталія Стародуб: «У сенсі розвитку моделі державно-приватного партнерства ми маємо на меті допомогти як бізнесу, так і навчальним закладам змінити парадигму мислення, змінити формат навчання та зробити освіту якісною, перспективною й сучасною».
Заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк зазначив: з 2019-2020 навчального року в Козятинському МВПУЗТ запроваджено елементи дуальної форми навчання із трьох професій «Провідник пасажирського вагона», «Електромонтер контактної мережі», «Слюсар з ремонту рухомого складу. Помічник машиніста тепловоза. Помічник машиніста електровоза». Нині тут навчається за дуальною формою 4 групи кількістю 135 учнів. Компанія звернулася до навчального закладу із пропозицією укладення двостороннього договору щодо підготовки за дуальною формою навчання кваліфікованих робітників за професією «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування. Електромонтер з ремонту та обслуговування пристроїв сигналізації, централізації та блокування». Підписання із здобувачами освіти трьохсторонніх угод забезпечить їх подальше працевлаштування в даній компанії за обраною професією.
Загалом, на Вінниччині елементи дуальної форми навчання з початку нового навчального року запровадили у 18 закладах професійної (професійно-технічної) освіти із 34 професій. Угоди щодо організації виробничого навчання на підприємствах укладено із 68 підприємствами, установами та організаціями, охоплено цією формою навчання 725 здобувачів освіти.
© ЛІКТ 2009-2024