Наприкінці лютого 2020 року методисти навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області провели п’ятий навчальний семінар-тренінг щодо методики впровадження програм «Навчіть дитину захищатися», «Формування навичок безпечної поведінки» в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, розроблені фахівцями Українського фонду «Благополуччя дітей» та схвалені науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді .
За підтримки Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації даними програмами з березня 2019 року підготовлено більше 100 фахівців психологічної служби системи освіти. Наразі в навчанні взяли участь 16 практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Вінницької області.
Впродовж трьох днів навчання учасників об’єднала думка: батьки прагнуть оберігати дитину від усіх зовнішніх небезпек якомога довше. Але рано чи пізно дитині доведеться зіткнутися з різноманітними життєвими ситуаціями і навчитися захищати себе. Дорослі не зможуть все життя бути поряд, не зможуть вирішити усі проблеми за доньку/сина, тому варто батькам та педагогам сформувати у дітей навички безпечної поведінки.
Зокрема, учасники зазначали наступне:
Під час відпрацювання практик з моделювання безпечної поведінки у дітей учасники спробували себе в ролі ведучих інтерактивних бесід для дітей дошкільного віку за програмою «Навчіть дитину захищатися», інтерактивних ігор, аукціонів та квестів для дітей 10-13 років за програмою «Вчимо дитину захищатися», інтерактивних занять з дітьми 14-18 років за програмою «Формування навичок безпечної поведінки», а також обговорили питання, які викликають труднощі й визначили механізм впровадження програм в своєму освітньому закладі.
© ЛІКТ 2009-2024