Питання організації військово-патріотичного виховання в закладах загальної середньої та позашкільної освіти обговорювали сьогодні, 30 листопада в ході засідання колегії Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації. За інформацією відділу позашкільної освіти, виховання та шкіл-інтернатів, в області обладнано 151 кабінет захисту Вітчизни, щорічно, в квітні-травні, для старшокласників вчителі-предметники організовують триденні військово-польові збори з метою обов’язкового виконання початкової справи зі стрільби з АК-74 бойовими набоями, на базі медичних установ проходять практичні заняття з основ медичних знань. У закладах загальної середньої освіти організовано роботу 606 гуртків військово-патріотичного напряму, роботою яких охоплено 8960 дітей.
Про забезпечення дотримання державного стандарту з надання повної загальної середньої освіти коледжами та технікумами Вінницької області доповідав завідувач сектору вищих навчальних закладів, науки та інтелектуальної власності Андрій Клапоущак: «У Вінницькій області функціонує 28 коледжів та технікумів, в яких навчається близько 19 тис. студентів. Всі навчальні заклади здійснюють набір абітурієнтів після здобуття ними базової загальної середньої освіти з подальшим здобуттям повної загальної середньої освіти протягом першого та другого курсів. З 2015р. по 2017р. Департаментом було проведено атестаційні експертизи 9 коледжів та технікумів. Всі заклади були атестованими».
Заступник директора Департаменту освіти і науки Олена Чорна доповідала про створення умов для збереження здоров’я та фізичного розвитку дітей дошкільного віку в ДНЗ області. За її словами, Департаментом проведено моніторинг стану створення умов для здоров’я та фізичного розвитку дітей дошкільного віку в 34 закладах. Більшість закладів забезпечені спеціалізованим спортивним обладнанням, навчально-наочними посібниками та іграшками, у 513 закладах є атрибути для проведення рухливих ігор та фізкультурних вправ, 198 – мають обладнання для загартовування, в 138 – облаштовані фізкультурні зали, у 317 – музично-фізкультурні зали, в 656 – в групових кімнатах облаштовані спортивні куточки з необхідною атрибутикою тощо.
«Удосконалюється система перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів закладів дошкільної освіти на базі Комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти», де педпрацівники проходять курсову перепідготовку за очною, очно-заочною та дистанційною формами навчання», - зазначила Олена Чорна.
© ЛІКТ 2009-2025