3D принтер, вимірювання потенційної енергії, павук, голова мухи та клітина – під мікроскопом, об’ємна модель тіла та скелет людини, дифракція світла та тіло, яке котиться вгору по схилу, – все це та багато інших експериментів і дослідів продемонстрували учням й педагогам з усіх шкіл міста під час проведення Дня науки.
Сучасне обладнання науково-дослідницької лабораторії вартістю 1 мільйон 100 тисяч гривень вчені-українці Інституту прикладної фізики НАН України демонстрували в Об'єднаних Арабських Еміратах, Польщі та США. Презентацію й практичні семінари проводять і в українських школах. Третього березня у школі №3 за сприяння управління освіти Жмеринської міської ради та науково-дослідницької лабораторії ПрАТ «Електровимірювач» дану виставку лабораторно-дослідницького обладнання, а також майстер-класи, по закінченню яких кожен учасник отримав сертифікат, – побачили і жмеринчани.
Завідувач науково-дослідним центром навчально-наукових приладів Інституту прикладної фізики НАН України Роман Лопаткін продемонстрував вчителям електронний освітній ресурс «Фізика. Легко» і зазначив: ми знайомимо вчителів з новітніми сучасними методиками і мультимедійними ресурсами, які забезпечують успішні заняття з урахуванням різного рівня вивчення предмету.
Школярі брали активну участь у дослідах, із захопленням спостерігали за дивовижними експериментами з використанням мультимедіа та сенсорів, виставкою демонстраційного та лабораторного обладнання, науково-технічних приладів і розробок.
Приємним бонусом для учасників Дня науки стали призи, які вони отримали за участь у вікторинах. Учні початкової школи за правильні відповіді – канцтовари та іграшки, а учні старшої школи – інтерактивні настільні ігри та конструктори. Призерами вікторини серед старшокласників стали учні школи №3 Богдан Войтович, Назар Дідух та Артем Шклярук.
© ЛІКТ 2009-2024