10 червня в он-лайн режимі в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації пройшла нарада з керівниками органів управління освітою райдержадміністрацій та міських рад, об’єднаних територіальних громад . Її провів заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк.
Ігор Івасюк наголосив на необхідності організованого завершення навчального року в усіх освітянських закладах із дотриманням необхідних умов, внесених в результаті введення карантинних заходів. Так, зокрема, педагогічні працівники мають пройти повне обстеження, здати тести на COVID, школи зобов`язані отримати відповідний дозвіл від Держпродспоживслужби (вона вимагає ще й аналіз води), здійснити генеральне прибирання закладу і лише за навності дизенфікуючих засобів та засобів індивідуального захисту, з дотриманням карантинної дистанції для учнів – можна надавати освітні послуги. Зовнішнє незалежне оцінювання, як форма державної підсумкової атестації обов`язково відбудеться. Вже створено в області 64 пукти, чітко окреслено коло учасників та аудиторій. Дано доручення забезпечити контакт цих пунктів із Держпродспоживслужбою із обов`язковим дотриманням усіх санітарних параметрів, соціальної дистанції (не більше 15 учасників ЗНО). Їхню готовність особисто перевірятиме голова облдержадміністрації Владислав Скальський 11 червня. Крім того він відвідає їх і під час проведенння пробного ЗНО.
Заступник голови облдержадміністрації також акцентував увагу учасників зібрання на виконанні доручення щодо створення спеціальних комісій для списання залишків продуктів харчування та ліків. Їх необхідно передати лікарням та малозахищеним громадянам. І надав доручення – відзвітувати про вжиті заходи до Департаменту освіти і науки облдержадміністрації .
На зібранні також йшлося про оптимізацію мережі закладів загальної середньої освіти, створення освітніх округів, опорних шкіл та філій до початку 2020-2021 навчального року, поновлення роботи закладів дошкільної освіти в умовах адаптивного карантину, організацію таборів з денним перебуванням дітей улітку 2020 року, роботу інформаційно-ресурсних центрів в умовах адаптивного карантину, наповнюваність ресурсних кімнат та їхню модернізацію.
Необхідно створити 5 медіатек на базі закладів загальної середньої освіти (Бершадський, Шаргородський райони, міста Жмеринка, Козятин, Вінниця), а також оперативно реагувати на випадки булінгу («цькування») в школах. І як результат – чітке виконання законодавчих вимог Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
© ЛІКТ 2009-2024