Аналіз роботи Вінницької регіональної ради професійної (професійно-технічної) освіти здійснили на он-лайн зустрічі 26 червня експерти програми EU4Skills. Дана програма фінансується ЄС, зокрема, Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією.
З 2016 року у Вінницькій області відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації №258 від 19.04.2016р. діє консультативно-дорадчий орган рада професійної освіти (стейкхолдерів), головою якої є заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк. Засідання відбуваються двічі на рік. 28 січня 2020 року затверджено новий склад ради професійної (професійно-технічної) освіти та положення
Експерти високо оцінили діяльність цього органу, який став професійним майданчиком для обговорення та реалізації проєктів, сімбіозом ідей бізнесу, влади та освітян в питаннях підготовки робітничих кадрів. Генадій Русанов, який очолює польський компонент програми EU4Skills зазначив: на Вінниччині провели якісний аналіз регіонального ринку праці, що дозволило спрямувати значні кошти на реформування профтехосвіти, а саме модернізувати структуру й обладнання закладів, підвищити престиж робітничих професій. Експерт Павло Хобзей зупинився на проблемних аспектах, а саме: до складу Вінницької регіональної ради входить мало представників від бізнесу – лише 24%, а 62% – це освітяни. Заступником голови цієї ради мав би бути також представник від роботодавців. А відбирати бізнесменів у раду експерт порекомендував за трьома ознаками: тих, хто співпрацює з профтехосвітою, хто представляє флагманів регіональної економіки та тих, хто відчуває гостру потребу в робітничих кадрах.
Володимир Буняк, який є заступником голови регіональної ради, звернув увагу експертів на тісну співпрацю ради з регіональною владою, що дозволило впродовж останніх років залучити на Вінниччину чотири міжнародні компанії, які потребують багато робітничих кадрів та надають площадки для проходження практики учням профтехучилищ. Щоправда, на сьогодні рівень працевлаштування таких дітей складає 86%, тож працювати є над чим. Крім того, відкриті кордони дозволяють вільно переміщуватися робітничим ресурсам з одного боку, а з іншого стимулюють місцевих роботодавців підвищувати рівень оплати праці.
Основними питання, які розглядала рада впродовж своєї діяльності, це:
© ЛІКТ 2009-2024