30 липня відбулася наради керівників органів управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Борзова на тему «Підготовка закладів освіти до роботи у 2020-2021 навчальному році».
Сергій Борзов зауважив: в області діє 771 заклад загальної середньої освіти, в яких навчається 164,8 тисяч учнів. Навчальний рік здобувачі освіти закінчили в умовах карантину за дистанційною формою навчання. Наразі триває підготовка до початку нового 2020-2021 н.р. Його умови залежатимуть від епідеміологічної ситуації в країні та області зокрема.
Законом України «Про повну загальну середню освіту» визначено терміни навчального року – не менше 175 навчальних днів. Зрозуміло, використання лише дистанційних форм навчання позбавляє дітей і вчителів живого спілкування та емоцій. Міністерство освіти і науки України має намір повернутися до очного навчання, основне, щоб це дозволила епідеміологічна ситуація.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України проводится зонування регіонів. Так, в тих областях, які знаходяться в так званій «зеленій» зоні – навчання проходитиме у звичному режимі; «жовтій та помаранчевій» – у змішаному, а «червона» – зобов`язана забезпечити он-лайн освіту. Головне завдання органів влади на місцях – створити безпечні умови навчання як для дітей, так і для персоналу закладів.
Ігор Івасюк – заступник голови Вінницької облдержадміністрації – наголосив на низьких темпах освоєння освітньої субвенції на НУШ на місцях, відтак, необхідно значно посилити фінансову дисципліну. Держава цьогоріч збільшила освітянські видатки для Вінниччини на 15%, рівень фінансування проєкту «Нова українська школа» нині складає 48% від 49,7 млн.грн.
Не менш важливим є проєкт під патронатом дружини Президента – створення належних умов у харчоблоках. Кошти на оновлення та заміну обладнання виділено на 36 шкіл і їх також необхідно оперативно використати.
На часі підготовка медпунктів до роботи і обов`язкова умова – мати в штаті медпрацівника. На зібранні порушили питання оплати медогляду педпрацівників. Задля цього необхідно було передбачити в кошторисах відповідну статтю видатків у місцевих бюджетах.
Олександр Сорочан – в.о.начальника ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області акцентував увагу учасників наради на особливостях перевірки матеріально-технічної бази навчальних закладів, а саме: якості поточних ремонтів, облаштування меблями, стані тепло-, електро- та водопостачання тощо. До речі, з 1 вересня усі освітянські установи мають отримати протокол дослідження якості питної води. А до кінця року запровадити в харчоблоках систему HAССP.
Таким чином, освітяни області готуються до початку нового навчального року 1 вересня у звичному режимі.
© ЛІКТ 2009-2025