Перед початком нового навчального року освітяни зібрались на традиційну Всеукраїнську серпневу конференцію, темою якої визначено: «Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021». Засідання проходило в онлайн-режимі.
Відкрив зібрання 18 серпня 2020 року т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет, який привітав із початком нового навчального року, окреслив основні проблеми та завдання, які потребують вирішення. Зокрема, повідомив про затвердження найближчим часом на засіданні Уряду нового Державного стандарту базової освіти, підготовленого фахівцями Міністерства, Академії педагогічних наук, в обговоренні якого активну участь брали освітяни.
Досвідом функціонування освіти в умовах пандемії поділились міжнародні партнери: Айлін Хофштеттер, старша радниця посольства Швейцарії в Україні та Боббі Субраян, Регіональний радник з питань освіти Регіонального офісу ЮНІСЕФ країн Європи та Центральної Азії .
Віктор Ляшко, Головний Державний санітарний лікар України озвучив рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину.
Презентували проєкт Державного стандарту базової середньої освіти Роман Шиян, заступник директора команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України, Олександр Ляшенко, Академік-секретар Національної академії педагогічних науки України та Вадим Карандій, директор Українського інституту розвитку освіти.
Про роботу закладів дошкільної освіти в умовах пандемії, основні виклики в новому навчальному році та завдання поінформували Наталія Софій, перший заступник директора Українського інституту розвитку освіти та Анна Грищенко, державний експерт директорату інклюзивної, дошкільної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.
Про роботу закладів загальної середньої освіти в умовах пандемії та з презентацією онлайн-курсу про дистанційний та змішаний формати навчання доповіла Любомира Мандзій, заступник Міністра освіти і науки.
Вона також ознайомила з підсумками І етапу моніторингу впровадження реформи «Нова українська школа».
З результатами дослідження про готовність галузі до роботи в 2020-2021 навчальному році поінформував керівник Державної служби якості освіти Руслан Гурак.
Про роботу закладів професійної (професійно-технічної), вищої та фахової передвищої освіти доповіли Ірина Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України та Андрій Вітренко, заступник Міністра освіти і науки України.
© ЛІКТ 2009-2024