У листопаді в ході засідання інтервізійної групи працівників психологічної служби області фахівці з Бершадського, Оратівського, Теплицького, Тростянецького, Шаргородського районів та міст Хмільника, Ладижина, Козятина обговорювали та обмінювалися досвідом щодо психологічного супроводу підготовки учнів до профільного та професійного самовизначення, психологічної готовності до нового життя поза школою, до вибору способу життя, життєвого стилю, соціальної ролі.
Фахівці проаналізували з даного питання статті нового Закону України «Про освіту» та визначили багато позитивних моментів, а саме: свідомий вибір дитиною професії та можливість протягом трьох останніх років навчання в школі обирати та пробувати себе в конкретних галузях та свідомо приймати рішення щодо свого майбутнього. Ліцейні навчальні заклади допомагатимуть готуватись до здобуття вищої освіти, професійні – до професійної діяльності. Разом з тим, 12-ти річне навчання розвантажить навчальний процес і забезпечить час для здобуття компетентностей, необхідних дитині для успішної самореалізації в суспільстві, що розвивається надзвичайно швидкими темпами.
Також присутні зосередили увагу на випадках з практики щодо психологічної підготовки школярів до зовнішнього незалежного оцінювання та випускників ВНЗ І-ІІ р.а та ПТНЗ, які в цьому навчальному році долучаться до нього. Адже основною метою психологічної підготовки до ЗНО є забезпечення оптимальної реалізації психічних можливостей учнів та проявлення максимально отриманих знань, умінь та навичок під час зовнішнього оцінювання. А психологічна допомога абітурієнтам передбачає, перш за все, профілактику стресів та психологічну підготовку до процедури тестування.
Методисти Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Людмила Адамчук та Вікторія Козачишина акцентували увагу на тому, що практичним психологам навчальних закладів області необхідно вести системну психолого-педагогічну підготовку випускників до ЗНО (проводити тренінгові заняття з психологічної підготовки, надавати методичні рекомендації педагогічним працівникам, батькам та учням щодо психологічної підготовки до ЗНО) для того, щоб під час незалежного оцінювання якості навчальних досягнень випускники отримали максимально високий результат.
© ЛІКТ 2009-2025