2 березня пройшла он-лайн нарада з керівниками органів управління освітою територіальних громад. В результаті ускладнення епідемічної ситуації в області усі класи загальноосвітніх шкіл області з 3 березня переходять на дистанційне навчання, – зазначив в.о. директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Володимир Буняк. Так, за останню добу захворіли 19 дітей та 26 вчителів. Тож, продовжувати навчання навіть для початкових класів в звичайному режимі загрозливо. Відтак, керівники шкіл мають забезпечити систематичну роботу в он-лайн форматі, враховуючи навантаження. Провести відповідну роз`яснювальну роботу з батьками щодо мінімізації скупчення дітей в одному приміщені.
Мінцифри пропонує на власному сайті низку освітніх програм, які допоможуть в організації дистанційного навчання. Однак, швидкість Інтернету в районах занизька. Так, 100 Мбіт/с має лише 46 шкіл, 50 Мбіт/с – 254, 30 Мбіт/с – 81 заклад, а менше 10 Мбіт/с – 263. Це основний негативний фактор і поки що провайдери не зацікавлені в розбудові мережі.
Володимир Буняк також акцентував увагу на необхідності інвентаризації майна шкіл після зміни територіального устрою. Крім того, варто зберегти сталі маршрути руху шкільних автобусів. Цьогоріч громади подали заявки на придбання ще 21 автобуса. Варто продовжити роботу по створенню опорних шкіл, оскільки непроста демографічна ситуація в районах вимагає таких кроків.
Про особливості замовлення документів про освіту в умовах децентралізації розповів Василь Дорош – директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області.
© ЛІКТ 2009-2024