Дарина Лапчевська, учениця 9-Д класу, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26 стала суперфіналісткою національного проєкту «Молодь дебатує». Фінал проходив на тему: «Чи повинна держава забезпечити дітям доступ до он-лайн навчання?» 25 квітня за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Реалізує проєкт в Україні громадська організація «Internationales Haus Sonnenberg». Щороку у проєкті «Молодь дебатує» беруть участь 70 шкіл із 20 регіонів України.
Дарина Лапчевська змагалась вдруге у національному проєкті і виборола місце серед суперфіналістів. Серед них також Євгенія Подурець з Херсону, Анастасія Попело з Чернігова та Богдан Цюпка з Конотопу. За оцінкою членів журі перемогу отримала учасниця з Чернігова Анастасія Попело.
Якщо ви прагнете саморозвиватися, вміти відстоювати власну думку, то йдіть і спробуйте свої сили в даному проєкті, тому що це настільки захоплює і ти стільки дізнаєшся багато нового, вчишся себе контролювати і це насправді дуже класно. Навички, які я тут отримала корисні у повсякденному житті і я використовую їх в інших конкурсах, де потрібно відстоювати свою думку, – поділилася враженнями від участі в проєкті Дарина Лапчевська.
Її наставниця та викладачка Наталія Фасоля зазначила: Дарина стала першою учасницею з Вінниці, яка потрапила до суперфіналу. Через карантинні обмеження змагання вперше пройшли он-лайн. За словами Наталії Фасолі, у проєкті очікують відновлення роботи дебатної школи, яка ,зокрема, реалізується за підтримки департаменту освіти Вінницької міської ради: «Ми сподіваємось, влітку нам вдасться провести дебатну школу наживо. Якщо ні, то вже наступного року зустрітись на міжрегіональних турнірах, а згодом на національному у Харкові».
На фінальних іграх до фіналістів звернувся заступник генерального консула Німеччини в Донецьку Петер Герр: демократія означає мати голос та запитувати, лише тих, хто говорить – можуть почути , лише ті, хто відповідають – допомагають змінити життя. Я дуже радий, що ви, шановні учні, як зростаючі майбутні особистості, які будуть приймають рішення та нести відповідальність у вашій країні, практикуєте дискурс слів, обмінюєтеся думками, змагаєтеся аргументами та знаходите шляхи й рішення. Тим самим допомагаєте консолідувати та розширити демократичне суспільство України.
Ініціаторка та голова проєкту в Україні, депутатка Європарламенту Віола Фон Крамон нагадала про місію проєкту: дуже важливо, щоб ви не лише навчались для навчання, а щоб при допомозі цієї програми дійсно отримали навички критичного мислення і залишались активними. У майбутньому, незважаючи у якій структурі ви працюватимете, важливо, бути активними та чесними людьми.
Про проєкт:
Ініціатива «Молодь дебатує» щороку реалізує в українських школах унікальний освітній проєкт в рамках якого учні проводять власні аналітичні дослідження з обраної тематики, зустрічаються з провідними експертами, беруть участь у семінарах та проводять дебати. Учнівські дебати побудовані за методикою «Jugend debattiert», що успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні вже понад десять років. Сотні тисяч німецьких школярів взяли участь в «Jugend debattiert», а на фінал приходить президент Німеччини. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів її автори вперше дозволили використовувати іноземною мовою в Україні і з 2016 року більше 2000 українських учнів взяли участь в проєкті.
Основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи по темі, використовуючи думки експертів та наукові дослідження. Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти «так» чи «ні». Але однозначної відповіді немає – аргументи обох сторін мають знайти учасники дебатів. Одне з головних завдань методики – навчити підлітків критично мислити та приймати зважені рішення.
Сайт проєкту: https://www.ukraineyouthdebates.de/
Facebook-сторінка: https://www.facebook.com/debattiertUKR/
Координатор з питань зв’язків з громадськістю: Юлія Стець
+38 095 935 74 20 (безкоштовно Viber )
+39 351 698 98 04 (безкоштовно в WhatsApp)
© ЛІКТ 2009-2024