З цією метою 13 липня у Вінницькому вищому професійному училищі сфери послуг відбувся «круглий стіл» за участю представників Європейського Союзу, працівників Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА, роботодавців та директорів професійно-технічних навчальних закладів області. В ході зустрічі були обговорені питання фінансування, кадрового забезпечення та основних проблем сфери професійно-технічної освіти. Делегація в складі експерта з питань професійної освіти і навчання та інституційних реформ Томаса Блека, експерта з питань фінансування та формування витрат Кейта Корніша, експерта Європейського фонду освіти Хосе Мануель Гальвін Аррібаса та експерта з питань професійної освіти і навчання та навичок Сніжани Леу прибула для проведення оцінки та формулювання варіантів майбутньої підтримки ЄС для розвитку професійної освіти та навичок в Україні.
Заступник директора Департаменту освіти і науки - начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Валерій Бачинський провів презентацію системи професійно-технічної освіти Вінниччини, охарактеризував її стан, основні напрямки роботи, розповів про роль ради стейкхолдерів та співпрацю з роботодавцями.
Вінниця один з 5 відібраних для відвідання регіонів. Робота експертів в Україні почалась 4 липня 2017 року і реалізовуватиметься протягом 5 місяців. Наприкінці завдання команда експертів представить звіт, що визначить втручання ЄС у сектор, вказуючи різні сценарії, способи реалізації та потреби в фінансуванні.
Експерти призначені для досягнення визначених цілей, а саме:
Проаналізувати ефективність здійснення політики реформ для розвитку ПТО на національному та регіональному рівнях.
Проаналізувати бюджетні асигнування, витрати та фінансові потреби для реформування та підтримки сучасного сектору ПТО, який відповідає національним потребам та потенціалу економічного розвитку.
Визначити суттєві зміни в законодавстві та інституційних механізмах у секторі ПТО, які є необхідною умовою ефективної підтримки ЄС.
Сформулювати варіанти та сценарії для інтервенцій ЄС, враховуючи особливості організаційної структури одержувачів та агентств-виконавців.
Планується, що у жовтні-листопаді 2017 року результати та рекомендації будуть обговорюватися з відповідними зацікавленими сторонами та представниками цільових груп України на семінарі присвяченому передачі результатів дослідження та поширенню інформації у м.Київ.
© ЛІКТ 2009-2025