27 серпня відбулася традиційна звітна колегія працівників закладів освіти області за участю керівництва Вінниччини. У Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. Миколи Садовського освітяни звітували про роботу закладів освіти в попередньому році, узгоджували дії та траєкторію розвитку галузі на найближчий період, аналізували успіхи в реалізації пріоритетних напрямів розвитку системи освіти та готовність до впровадження нових стандартів.
«Питання відновлення роботи дошкільних навчальних закладів області залишається одним з пріоритетних у системі розвитку освіти області. Впродовж трьох останніх років поновили роботу 108 дошкільних навчальних заклади», - повідомив директор Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Ігор Івасюк. За його словами, до кінця 2014 року планується відкрити ще 7 дошкільних закладів у Барському, Калинівському, Літинському, Чернівецькому районах, містах Ладижині та Вінниці.
Спільно з Вінницьким регіональним центром оцінювання якості освіти успішно проведено зовнішнє незалежне оцінювання для майже 10 тисяч осіб. Цьогоріч 200 балів отримали 19 учнів Вінниччини. «Хочу відмітити успіхи двох з них: Костюка Богдана (Іллінецький район) та Косенко Марії (Гайсинський район), які отримали по 200 балів з 2 предметів. До слова, обоє неодноразові переможці предметних олімпіад», - зазначив Ігор Івасюк.
На контролі влади залишається питання кадрового складу. Навчальний процес у школах області забезпечують висококваліфіковані спеціалісти. Цьогоріч якісний показник педкадрів найвищий за всю історію існування освіти Вінниччини і становить 92,3%. Вперше пройшли атестацію на відповідність займаній посаді 627 керівників шкіл, дошкільних, позашкільних навчальних закладів області та їх заступники.
Сьогодні пріоритетом держави є виховання дитини в сім'ї. За словами Ігоря Івасюка, Департаментом вживаються необхідні заходи щодо реалізації в області Державної цільової соціальної програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, за останні 4 роки майже вдвічі зменшилась кількість дітей, вихованців у школах-інтернатах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Школи-інтернати працюють в напрямку сприяння влаштуванню дітей до альтернативних форм сімейного виховання: за 2011-2014 роки влаштовано 58 дітей. Упродовж 2013-2014 н.р. до шкіл-інтернатів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не направлено жодної статусної дитини.
«Найважливішою проблемою сьогодні є енергозбереження, заміщення газу альтернативними видами палива, - зазначив головний освітянин Вінниччини. - Перед усіма керівниками стоїть завдання вжити всіх вичерпних організаційних, технічних заходів для ефективної економії енергоресурсів, в першу чергу, - газу, щоб мінімізувати кризові заходи під час навчального року».
За словами Ігоря Івасюка, значна увага сьогодні приділяється розвитку професійно-технічної освіти. У питанні підготовки кадрів заклади професійної освіти більше повинні орієнтуватися на регіональний ринок праці та корегувати свою діяльність відповідно до його потреб. Державне замовлення сформовано на підставі прямих дво- та тристоронніх договорів і складає 7163 кваліфікованих робітників (що на 500 осіб менше минулорічного) та 150 молодших спеціалістів. Станом на 25 серпня державне замовлення виконано на 83%. Про якість підготовки робітників свідчать результати конкурсів професійної майстерності: наші учні вибороли право на отримання Президентських стипендій.
Не залишились поза увагою присутніх воєнні дії в Україні - хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів. «Вінниччина має свій власний рахунок жертв цієї неоголошеної війни і ми, освітяни, зобов'язані не лише пам'ятати усіх загиблих, але й підтримувати їх родини, в першу чергу - неповнолітніх дітей, надавати усю можливу допомогу», - наголосив Ігор Івасюк.
Після завершення колегії робота продовжилася по секціях.
© ЛІКТ 2009-2025