17 лютого в залі засідань Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови - директора Департаменту освіти і науки Ігоря Івасюка відбулася підсумкова колегія працівників освіти Вінниччини. В ході засідання було підведено підсумки роботи освітянської галузі в 2015 році та визначено пріоритетні напрями роботи на 2016 рік.
За словами першого заступника директора Департаменту Олени Чорної, на кінець 2015 року забезпечено навчально-виховний процес у 786 дошкільних, 881 загальноосвітньому, 62 позашкільних, 35 професійно-технічних, 46 вищих навчальних закладах для більше, ніж 320 тисяч вихованців, учнів, студентів. Минулоріч поновили роботу 10 дошкільних навчальних закладів, рівень охоплення дошкільною освітою дітей віком від 3-х до 6-ти років зріс до 95,3%, а дітей 6-го року - 100%. Як зазначила Олена Чорна, з 1 вересня 2015 року впроваджено нові Державні стандарти загальної освіти у 4-х та 7-х класах. Продовжились заходи щодо соціального захисту усіх учасників навчально-виховного процесу: харчування 90,2% учнів, в тому числі - 100% охоплення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів та пільгових категорій; підвезення 15,4 тис. учнів (99,8% від потреби); рівень виплати щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам становить 38%.
«За останні 4 роки майже в 2 рази зменшилася кількість дітей, вихованців у школах-інтернатах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: з 356 у 201 році до 191 у 2015 році», - зазначила Олена Чорна.
Про роботу закладів професійно-технічної освіти доповів заступник директора департаменту - начальник відділу професійної освіти, інноватики та науки Валерій Бачинський: «Відповідно до потреб ринку праці зменшилося державне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників, яке формувалось на підставі договорів із роботодавцями. За звітний період контингент скоротився майже на 1 тисячу учнів. Одночасно позитивно змінилися якісні показники підготовки кваліфікованих робітників: збільшилися частка складних та інтегрованих професій».
За словами керівника, показником ефективності підготовки кадрів є рівень працевлаштування випускників, на даний час працевлаштовано 86%, 206 випускників із числа дітей-сиріт працевлаштовані стовідсотково. Суттєвий крок уперед зроблено навчальними закладами у сфері міжнародної співпраці, підвищенні інноваційного потенціалу і інвестиційної привабливості галузі професійно-технічної освіти. Профтехосвіта Вінниччини заявила про себе, беручи участь у проектах Європейсьекого фонду освіти «Туринськи й процес» та «Прайм». Заклади ПТО співпрацюють із однопрофільними навчальними закладами Франції, Словаччини, Естонії, Білорусі, Литви, Болгарії, Молдови, Казахстану, Польщі.
Нагальними залишаються питання покращення матеріально-технічної бази, створення належних умов функціонування навчальних закладів, раціонального використання усіх ресурсів,фінансування.
© ЛІКТ 2009-2025