«Для освітян Вінниччини 2012 рік став особливим етапом розвитку освітньої галузі. Нам вдалося реалізувати чимало цікавих проектів, оновити матеріальну базу, забезпечити якісну реалізацію завдань, визначених програмою економічних реформ Президента України Віктора Януковича «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Минулий рік був насиченим і продуктивним, тому сьогодні я з гордістю хочу підвести підсумки нашої роботи і поговорити про плани на майбутнє», - такими словами розпочав роботу засідання колегії директор Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Івасюк 5 березня.
На засіданні розглядались питання процесу оптимізації мережі навчальних закладів, реалізації програми «Шкільний автобус», підводили підсумки стану матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів, якості харчування дітей, особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також визначалися стратегічні завдання на майбутній рік.
Обговорювалось одне з головних питань - це питання якості освітніх послуг. Ігор Івасюк зауважив, що процес оптимізації мережі шкіл потребує системного комплексного підходу, а 2013 рік має стати роком відкритого і конструктивного діалогу влади, педагогів, батьків, політиків, громад, у підсумку якого максимально вирішаться питання формування шкільних округів, створення динамічних освітніх систем районів, в основі яких будуть якісні умови для навчання дитини, якість роботи вчителя, якість знань учня.
Директор Департаменту звітував про відновлення роботи дитячих садочків: «Із числа дошкільних навчальних закладів, які поновили роботу в останні 5 років, кожен третій відновив свою діяльність у 2012 році. Крім того, збудовано два сучасні садочки у місті Вінниці. А 702 дитини влаштовано у дошкільні заклади додатково». Проте питання розвитку дошкілля залишається на контролі у влади, а тому одним із головних доручень на 2013 рік, які отримали голови районних державних адміністрацій від голови обласної державної адміністрації Івана Мовчана, є відкриття дошкільних навчальних закладів у кожному районі. Найбільш гострою ця проблема є для Вінницького, Жмеринського, Липовецького, Тиврівського районів та міст Вінниця, Жмеринка зазначив головний освітянин області.
Стратегічним завданням галузі Ігор Івасюк визначив забезпечення належної матеріальної бази загальної середньої освіти. «За рік нам вдалося зробити, здавалось би, неможливе. Обладнано внутрішні вбиральні у 276 школах. Середньообласний показник забезпеченості шкіл зріс до 77,5%. Стовідсотково забезпечені школи у Липовецькому, Тростянецькому, Ямпільському районах. За даними санітарно-епідеміологічної служби вже у короткому періоді відчутно знизився рівень захворювань на інфекційні та застудні хвороби серед дітей», - зазначив директор Департаменту.
Головний освітянин області зауважив, що якість, доступність та спрямування на особистісний розвиток кожного вихованця є сьогодні основними орієнтирами на шляху розвитку галузі. Попереду чимало роботи щоденної, рутинної, не показової, але напруженої та звитяжної в ім'я стабільності і процвітання нашої держави, нашого народу.
© ЛІКТ 2009-2025