У лютому 2017р. працівники Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області провели чергове засідання інтервізійної групи методистів з психологічної служби районів, міст області, практичних психологів, соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів на тему: «Психологія особистісних і міжособистісних конфліктів. Емоційні розлади у дітей та підлітків як фактори, що впливають на суїцидальну поведінку неповнолітніх». Захід проводився спільно з Вінницькою академією неперервної освіти.
На початку засідання фахівці психологічної служби пригадали інформацію, зазначену у листах МОН України від 07.08.2015 р. № 2/3-14-1572-15 «Щодо профілактики учинення дітьми навмисних самоушкоджень», від 28.03.2014 р. № 1/9-179 «Щодо профілактики суїцидальних тенденцій серед учнів», від 06.11.2009 р. № 1/9-768 «Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів», а саме розглянули 7 компонентів системи роботи з профілактики суїциду, десять кроків із запобігання самогубства у шкільному середовищі, про використання в просвітницькій роботі пам'ятки для батьків «Діти, Інтернет, Мобільний зв'язок», яка схвалена на засіданні Національної комісії від 27.08.2009 року та інші.
Визначивши основні завдання та запити учасників інтервізійної групи. Під час практичної частини опрацьовано ряд питань, які виникають у процесі надання психологічної допомоги, а саме організація системи роботи з профілактики виникнення суїцидальних намірів у підлітків, проведення психологічної просвіти для батьків, педагогів, учнів; створення позитивного психологічного клімату в навчальному закладі і сім'ї, власні кордони відповідальності психолога навчального закладу; корекція власної особистості та інші.
Складовою інтервізійних груп була робота з випадками , попередження суїцидальних тенденцій серед учнів, розгляд конкретних ситуацій щодо організації психологічної допомоги батькам, діти яких потрапили під небезпечний для життя вплив асоціальних груп у мережі Інтернет. Пошук відповіді, як вирішити проблему учасники здійснювали за допомогою «Килима ідей».
На думку учасників робота у форматі інтервізії є дуже ефективним та необхідним методом, який збагачує особистий досвід кожного спеціаліста.
© ЛІКТ 2009-2025