На базі Чечельницької СЗШ І-ІІІ ст. №1 у травні 2017 року Навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти Вінницької області проведено вивчення досвіду колег шляхом проведення міжрайонного методичного семінару-тренінгу для фахівців психологічної служби на тему «Психологічна просвіта педагогічних працівників та батьків дітей шкільного віку з питань «ресурс», «стрес», «травма» та її прояви в поведінці дитини». Епіграфом до заходу стали слова канадського ученого Ганса Сельє «Не слід боятися стресу. Його не буває тільки у мертвих. Стресом треба тільки управляти. Керований стрес несе в собі аромат і смак життя».
У заході взяли участь представники психологічної служби з Бершадського, Тростянецького, Теплицького, Чечельницького районів, міст Вінниці, Ладижина та Ольгопільського ПТУ №35 та Навчально-методичного центру.
Методист Чечельницького районного методичного центру Таміла Панасюк презентувала присутнім систему роботи психологічної служби системи освіти району в напрямку збереження психологічного здоров'я всіх учасників навчально-виховного процесу.
Про співпрацю, ефективність напрямків роботи практичного психолога та соціального педагога загальноосвітнього навчального закладу розповіла директор закладу Світлана Ярославська та заступник директора з Євгенія Мотрук.
Учасники семінару мали можливість бути присутніми на тренінговому занятті з батьками на тему «Стрес. Його ознаки та прояви. Шляхи відновлення», яке провела практичний психолог з двадцятирічним досвідом роботи Наталія Грабчак. Заняття проходило у формі інтерактивного методу «акваріум», під час якого мікрогрупа батьків працювала з психологом в центрі аудиторії, а після проведення обговорювала результат. Решта фахівців-психологів групи зовнішнього кола обговорювали методи роботи групи, досягнення результатів і напрацювання власних здобутків.
«Такі нетрадиційні форми роботи з батьками в нашій школі вже стали традиційними. Переважна більшість заходів проходить за участю практичного психолога. На сьогоднішній день ми не уявляємо школи без психолого-педагогічної діагностики, впровадження корекційних, розвивальних програм навчально-виховної діяльності, консультаційної роботи психолога, який разом з соціальним педагогом формує психологічну культуру вихованців, педагогів та батьків», - зазначила директор закладу Світлана Ярославська.
Методист Навчально-методичного центру Людмила Адамчук зазначила, що така практика роботи працівників психологічної служби системи освіти з батьками заслуговує на поширення в області, адже сприяє зміні в системі професійних цінностей психологів та соціальних педагогів, підвищенню професійного рівня і розвитку творчого потенціалу та професійного діалогу, обміну досвідом та розвитку рефлексії у працівників психологічної служби області.
В результаті проведення семінару-тренінгу понад 20 практичних психологів та соціальних педагогів області впроваджуватимуть отриманий досвід роботи з батьками у своїх навчальних закладах.
© ЛІКТ 2009-2025