Департамент охорони здоров'я Вінницької облдержадміністрації, за підтримки представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні 18 січня провів семінар для медпрацівників дошкільних закладів районів та міст обласного підпорядкування провів.
Це уже другий треніг проведений спільно з Департаментом освіти і науки області покликаний ознайомити медичних працівників з особливостями вакцинації дітей від поліомієліту та відповісти на найпоширеніші запитання щодо вірусу, які виникають серед населення.
До виступу перед аудиторією було запрошено спеціалістів різних напрямків: лікаря-епідеміолога Айнур Жумабекову, помічника епідеміолога головного управління Держсанепідемслужби у Вінницькій області Валерія Крижанівського, медичну сестру Ольгу Татарчук та лікаря-імунолога Галину Мудз.
Фахівці ознайомили колег із світовими тенденціями боротьби з поширенням вірусу, опираючись на дані ВООЗ, акцентували увагу на осбливостях розповсюдження поліомієліту та наголосили на можливості повторних спалахів хвороби.
Як зазначила Тетяна Бондаренко, що країна вважається вільною від поліомієліту це не означає що ми захищені. При межуванні регіону із державою, у якій зафіксовано спалах, існують усі шанси повернення хвороби на раніше вільну від неї територію. Адже вірус може мігрувати.
В ході тренінгу були обговорені питання впливу проблем у лікуванні вірусу на різні сфери соціального життя, визначення різниці між вакцинами ОПВ та ІПВ, транспортування вакцини від виробника до пацієнта.
Це уже другий тренінг проведений спільно з Департаментом освіти і науки області покликаний ознайомити медичних працівників з особливостями вакцинації дітей від поліомієліту та відповісти на найпоширеніші запитання щодо вірусу, які виникають серед населення.
Наступний одноденний тренінг буде проведено у четвер 21 січня у приміщені готелю «Рейкарц-Оптіма» для медичних працівників шкільних та інтернатних закладів.
© ЛІКТ 2009-2025