На базі Вінницької СЗОШ №4 управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації проведено громадські слухання з питань попередження злочинності та правопорушень серед дітей, учнівської та студентської молоді.
У роботі зібрання взяли участь директори навчальних закладів області різних рівнів, завідуючі районними (міськими) методкабінетами, спеціалісти органів управління освітою, відповідальні за виховну роботу, представники батьківської громади та органів учнівського самоврядування.
До обговорення долучилися також старший помічник прокурора області Андрій Терещенко, начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України у Вінницькій області Ігор Пороховий, представники управлінь у справах сім'ї та молоді, охорони здоров'я та курортів, служби у справах дітей облдержадміністрації.
Про роботу, що здійснюється освітянами у зазначеному напрямку, доповідав заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Андрій Лисак. Так, з метою попередження злочинності в учнівському середовищі, функціонують Координаційні ради при райдержадміністраціях та міських радах з профілактики правопорушень, діє система наставництва, залучення до гурткової та позакласної роботи, постановка на облік в кримінальну міліцію у справах дітей та внутрішкільний облік, проект «Літера «Н» у класному журналі», угоди про співпрацю з кримінальними міліціями у справах дітей, службами у справах дітей, органами охорони здоров'я, служби розв'язання конфліктів тощо. «Дієвим засобом вирішення завдань щодо подолання злочинності є моніторинг стану підліткової злочинності серед неповнолітніх, аналіз отриманих даних і вчасне реагування на негативні явища у молодіжному середовищі», - зазначив Андрій Лисак.
За 9 місяців 2011 року на обліку у підрозділах кримінальної міліції у справах дітей органів внутрішніх справ України перебуває 560 учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів. За цей же період скоєно 821 адміністративне правопорушення та 242 злочини. Вчинено 44 групових злочини учнями загальноосвітніх навчальних закладів і 15 - вихованцями професійно-технічних.
Поряд з тим, викликає занепокоєння щорічне зростання кількості злочинів, вчинених підлітками внаслідок запозичення інформації з мережі Інтернет чи під впливом негативного контенту (інформація про виготовлення та розповсюдження наркоречовин, способи крадіжки грошей, виготовлення вибухівки тощо). Розв'язанню цих проблем сприятиме створення умов для безпечного доступу дітей і молоді до мережі, навчання їх основам безпеки в Інтернеті.
Складним на сьогодні залишається питання обліку дітей, які вживають наркотичні засоби та алкогольні напої.
Зниженню рівня злочинності у молодіжному середовищі сприятиме організація змістовного дозвілля школярів та студентів, розширення мережі профільних позашкільних навчальних закладів, - переконаний Андрій Лисак. «Правове виховання - не догма, не правило, яке можна вивчити і відповісти на відмінно, - це система визначених суспільством норм поведінки, які з покоління в покоління передаються дітям, а саме: толерантність, людяність, терпимість, любов, повага, співчуття, а головне - небайдужість», - резюмував він.
Учасники слухань були запрошені до активного обговорення питання, відтак, висловити власну думку та запропонувати шляхи вирішення порушеної проблеми міг кожен.
За результатами громадських слухань учасниками зібрання прийнято відповідні рекомендації.
© ЛІКТ 2009-2024