16 жовтня у Вінницькому вищому професійному училищі сфери послуг відбулося пленарне засідання Всеукраїнської науково-практичної конференції «Розвиток інформаційно-аналітичної компетентності педагогічних працівників і керівників професійно-технічних навчальних закладів: проблеми, досвід та перспективи».
Участь в конференції взяли директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України Валентина Радкевич, заступник директора з наукової роботи Інституту ПТО НАПН України Олександр Діденко, вчений секретар Інституту Лариса Петренко.
Вітав учасників конференції заступник голови - директор Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Ігор Івасюк: «Професійно-технічна освіта Вінниччини сьогодні - це майже шістнадцять тисяч учнів, які здобувають 107 спеціальностей, більше 2,5 тисяч працюючих. Ми не стоїмо на місці та шукаємо різні варіанти розвитку. Так, в області налагоджена співпраця з аграрними училищами Франції. Підписаний договір про створення асоціації між 44 училищами залізничного профілю на базі Козятинського училища залізничного транспорту. Знаходимося в стадії підписання угоди з фондом Ебергарда Шьока, щодо запровадження сучасних технологій, організації навчально-виробничої практики на майданчиках в Німеччині учнів 5 училища. Це дасть можливість інвестувати мінімум 100 тисяч євро в розвиток даного навчального закладу. Нам є чим пишатися, та разом з тим і над чим працювати. Сподіваюся, що сьогоднішня конференція принесе користь і учасникам і розвитку професійно-технічної освіти в Україні».
В ході засідання учасники мали можливість обговорити доповідь директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області Володимира Бадюка «Спільна робота Навчально-методичного центру ПТО у Вінницькій області та Інституту професійно-технічної освіти НАПН України у напрямі розвитку профтехосвіти регіону».
До тісної співпраці та спільної роботи закликала учасників конференції головний спеціаліст відділу змісту та організації навчального процесу Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Віталія Ганущак.
У своїх виступах учасники засідання зупинилися на проблемах розвитку профтехосвіти, впровадженні новітніх професій і технологій підготовки кваліфікованих робітників, створенні підручників нового покоління, електронного навчально-методичного забезпечення процесу підготовки кваліфікованих робітників, здійсненні моніторингу діяльності ПТНЗ в умовах ринку праці.
© ЛІКТ 2009-2025