Згідно з Розпорядженням Вінницької обласної державної адміністрації від 25.04.2013р. №166 «Про підготовку та проведення обласної інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене», з метою пропаганди і утвердження здорового способу життя у молодіжному середовищі, у професійно-технічних навчальних закладах області протягом вересня 2013 року було проведено ряд освітньо-просвітницьких, інформаційних заходів щодо запобігання шкідливих звичок учнівської молоді, формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, а саме:
Велика увага приділяється практичними психологами у роботі з реалізації заходів превентивного характеру, спрямованих на попередження, подолання відхилень у поведінці учнів і запобігання розвитку різних форм їхньої асоціальної, аморальної поведінки; прищеплення і розвиток моральних почуттів, переконань і потреби поводити себе згідно моральних норм, що діють у суспільстві, формуванню особистісних якостей учнів, їх почуттів, емоцій, спрямованості на здоровий спосіб життя.
З метою спостереження за станом психічного та фізичного здоров'я учнів психологи навчальних закладів проводять анкетування, тестування учасників навчального процесу, результати яких використовують для корекції стану здоров'я учнівського колективу, усунення конфліктних ситуацій, зниження тривожності учнів. Тренінги сприяють поліпшенню психологічного клімату в колективі, формують ставлення до здоров'я як до соціальної цінності.
Велике значення в профілактиці правопорушень та формуванні здорового способу життя має індивідуальна робота з учнями, схильними до правопорушень. Психологи у своїй практиці використовують інтерактивні методи колективного впливу на поведінку учнів такі як тренінгові заняття, круглі столи, вікторини, різноманітні конкурси малюнків, стіннівок, індивідуальне та групове консультування.
У професійно-технічних навчальних закладах області створено та постійно поновлюються інформаційно-консультативні куточки з адресами, телефонами установ та організацій, що надають кваліфіковану медичну, психологічну, консультативну допомогу та послуги щодо подолання наркотичної залежності; допомагають позбутися шкідливих звичок, зробити свій вибір на користь здорового способу життя, вчать як не стати жертвою торгівлі людьми, як розібратися в юридичних питаннях, захистити свої права, знайти легальний вихід із складної кризової ситуації, вирішити життєво важливі питання, отримати необхідну інформацію.
Проведено роз'яснювальні заходи із залученням центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, працівників органів внутрішніх справ, працівників наркодиспансеру, Кримінальної служби у справах неповнолітніх, громадських і молодіжних організацій. Забезпечено ефективну взаємодію, своєчасне інформування, спільну діяльність навчальних закладів з іншими соціальними інститутами у правовому і превентивному вихованні учнів.
Так, протягом звітного періоду в навчальних закладах області було проведено зустрічі та співпрацю з органами міліції та лікарями, активізовано роботу рад, штабів з профілактики правопорушень з питань профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Виявлено та поставлено на внутрішній облік учнів, які схильні до вживання алкоголю та наркотичних засобів.
© ЛІКТ 2009-2025