На засіданні розглядалися питання дотримання вимог фінансово-господарської дисципліни в навчальних закладах області, стану виконання програм: профілактики злочинності на 2006-2010 роки, дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2010 роки, підтримки сім'ї на період до 2010 року та програми з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року в закладах освіти області.
Упродовж 2006-2010 років органами управління освітою, Вінницьким обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників, Обласним центром практичної психології та соціальної роботи проведено низку організаційно-методичних заходів, спрямованих на попередження проявів злочинності та правопорушень серед дітей. Зокрема: започатковано проект «Літера «н» в класному журналі», який реалізується за участю учнівського врядування; сформовані банки дітей, які перебувають на обліку в підрозділах кримінальної міліції у справах дітей; здійснюється списковий облік дітей з девіантною поведінкою, охоплених позашкільною освітою та клубно-гуртковою роботою в навчальному закладі; ведеться внутрішкільний облік дітей, схильних до правопорушень та злочинів; здійснюється постійний контроль за діяльністю відділів та управлінь освіти з питань морально-правового та превентивного виховання тощо.
Традиційним стало проведення спільних рейдів з кримінальною міліцією у справах дітей, службою у справах дітей, під час яких перевіряються умови проживання і виховання дітей у неблагополучних сім'ях. Тільки упродовж 2010 року представники відділів (управлінь) освіти, педагоги загальноосвітніх навчальних закладів взяли участь у проведенні 715 рейдів у 383 населених пунктах області («Вокзал», «Урок» «Діти вулиці», «Канікули», «Нічне місто», «Село вночі», «Пізня година», «Неблагополучна сім'я»), під час яких здійснено 568 соціальних та педагогічних інспектувань сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах. За результатами - 91 сім'я (183 дитини) було взято під соціальний супровід центрів відповідних соціальних служб.
Щорічно в навчальних закладах проходять місячники (декади) права, здорового способу життя.
Однак тривожною залишається криміногенна ситуація в дитячому та підлітковому середовищі: за оперативними даними Управління МВС України у Вінницькій області, за 11 місяців 2010 року зафіксовано ріст злочинності на 11%.
Органами управління освітою спільно із зацікавленими управліннями, відомствами та громадськими організаціями здійснюється організаційна робота з питань підтримки сім'ї та утвердження гендерної рівності. У відділах (управліннях) освіти створені та щорічно поновлюються банки даних про кризові сім'ї та інформація про дітей, що в них виховуються. Педагогічними колективами міст та районів області здійснюються заходи, спрямовані на зміцнення правових та моральних засад сімейного життя, організовується робота з відродження та збереження національних сімейних традицій і цінностей, популяризації народних сімейних обрядів. До прикладу, в Козятинському районі традиційно проводяться свята: «Тут родина збирається, тут весела пісня ллється», «Фестивалі родинної творчості», «Емблема моєї сім'ї», у Чечельницькому - «Моє родинне дерево», в Томашпільському - «Без коріння немає плоду».
Психологічною службою відділу освіти Гайсинського району виготовлено соціальну рекламу щодо пропаганди позитивного іміджу сім'ї та її соціальної підтримки, а районним Будинком школярів проводиться інформаційно-просвітницька робота серед учнів, спрямована на їх підготовку до сімейного життя і відповідального батьківства, популяризацію здорового способу життя запобігання проявам насильства у сім'ях.
Про дотримання вимог фінансово-господарської дисципліни в навчальних закладах області звітувала начальник сектору контролю за реалізацією матеріалів ревізій та перевірок Олена Ткаченко.
Так, в ході 13 контрольних заходів, проведених сектором, у навчальних закладах регіону виявлено та попереджено фінансових порушень на загальну суму 1 902,2 тис. грн. Контрольно-ревізійним управлінням у Вінницькій області впродовж 9-ти місяців 2010 року проведено ревізії в 19 установах та закладах освіти області, в ході яких виявлено незаконних, не за цільовим призначенням проведених витрат та нестач матеріальних цінностей на загальну суму 3 млн. 258 тис. грн. та інших фінансових порушень на суму 3 млн. 746 тис. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, загальна сума фінансових порушень зменшилась у 1,2 рази.
Станом на 01.10.2010 року вжитими заходами відшкодовано фінансових порушень на 97%.
Управління освіти і науки тримає на постійному контролі відшкодування незаконних витрат. Проводиться щоквартальний аналіз фінансових порушень, виявлених під час ревізій, та їх усунення.
© ЛІКТ 2009-2024