Зібрання, яке проходило на базі Центру професійно-технічної освіти №1 м.Вінниці, було присвячене обговоренню ролі майстрів виробничого навчання у підвищенні якості виробничого навчання в училищних майстернях, на підприємствах та організаціях, де учні проходять практику.
Перед проведенням наради-семінару учасники ознайомились з виставкою виробів майстерень і гуртків технічної творчості ЦПТО-1, виготовлених під час уроків виробничого навчання (це й електрокорморізки, гвинтові домкрати, слюсарно-монтажний інструмент, пристрої для різання паперу, електровентилятори, навісні замки, столярні і меблеві вироби, ювелірні і кондитерські вироби тощо).
Старші майстри також мали змогу ознайомитися з роботою кожної навчальної майстерні, з організацією і проведенням навчання учнів за обраними професіями. А в ЦПТО-1 це, в основному, металообробні професії, які на сьогодні є вкрай дефіцитними.
У ході наради досвідом планування виробничого навчання в навчально-виробничих майстернях й організації практики учнів на виробництві ділилися старші майстри Центру професійно-технічної освіти №1, Вищого професійного училища №7 м.Вінниці, заступник директора з навчально-виробничої роботи Вінницького професійного ліцею переробної промисловості.
Обговорювалися також актуальні питання підготовки висококваліфікованих робітників для потреб регіонального ринку праці.
Економіка країни переживає складні часи, підприємства і організації шукають шляхи виходу з кризи, і одним з найважливіших шляхів є забезпечення висококваліфікованими кадрами, яких ми маємо готувати в закладах профтехосвіти області», - зауважив начальник відділу професійно-технічної освіти управління освіти і науки Вінницької обласної держадміністрації Валерій Бачинський, а також наголосив на необхідності модернізації навчально-виробничої бази профтехучилищ області, тісної співпраці з роботодавцями, службами працевлаштування і спонсорами.
© ЛІКТ 2009-2024