У Вінницькому національному аграрному університеті обговорювали питання реформування вищої освіти України. «Круглий стіл» відбувся 20 лютого за участю лідерів студентського самоврядування області, профспілкових та громадських організацій, членів наукових товариств, представників навчального закладу та Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
Про зміст освітянського законопроекту, інновації, а також порівняння з іншими законопроектами «Про вищу освіту» розповіла проректор Вінницького національного аграрного університету Ірина Гунько. Також вона пояснила чим мотивоване впровадження вступних іспитів, пояснила особливості соціального забезпечення студентів, переваги для студентського самоврядування, а також механізм роботи вищих навчальних закладів після прийняття закону.
Наявність трьох законопроектів, які відображають позиції різних груп українського суспільства - є проявом демократичного процесу реформування вищої освіти, як однієї з основних ланок розвиток української держави. «Було б доцільним аби більшість студентів усіх навчальних закладів ознайомились з усіма законопроектами і зробили власні висновки, а не довіряли «відлунню» коментарів в соціальних мережах, які дають псевдовсеукраїнські студентські організації», - висловив своє ставлення до законодавчого забезпечення розвитку вищої освіти в Україні голова Студентського Парламенту Київського національного університету ім.Т.Шевченка Максим Макарчук.
Під час обговорення учасники «круглого столу» піднімали питання, які здебільшого стосувались подальшого майбутнього освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст», роботи студентських рад та студентських наукових товариств, європейських обмінів та пасивності студентів у прийнятті Закона України «Про вищу освіту».
Студентка 6 курсу медичного університету Інна Масленчук висловила пропозицію внести до законопроекту статтю, яка розкриває права, гарантії, обов'язки та пільги особам, які здобувають науково-кваліфікаційний рівень.
«Проведення модернізації як навчально-виховного процесу, так і системи управління вищою освітою неможливе без участі студентів. І саме врахування позиції студентського самоврядування, як одного з проявів автономії вищого навчального закладу, є показником дійсно нових підходів в будівництві нової модерної вищої школи України» - зазначив Анатолій Калєтнік, провідний спеціаліст Департаменту освіти і науки Облдержадміністрації.
Примітка: 27 лютого 2013 року комітет Верховної Ради України з питань науки та освіти проводить слухання на тему «Про законодавче забезпечення розвитку вищої освіти в Україні».
© ЛІКТ 2009-2025