Зазначив сьогодні, 26 серпні, заступник голови - директор Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Ігор Івасюк під час проведення щорічної конференції працівників освіти Вінницької області.
В ході конференції було підведено підсумки розвитку освіти області у 2015-2016 навчальному році та визначено завдання на наступний навчальний рік.
За словами Ігоря Івасюка, одним з пріоритетних напрямів роботи освітянської галузі області залишається розвиток мережі дошкільних навчальних закладів, Так, за 7 місяців поточного року вже відкрито 4 додаткових групи у діючих ДНЗ та 4 ДНЗ у складі навчально-виховних комплексів у Мурованокуриловецькому, Козятинському, Калинівському, Гайсинському, Оратівському районах та місті Ладижин - всього на 205 місць. А до кінця цього року планується створити більше 1100 місць для дошкільнят, адже за статистикою на 100 місцях виховується сьогодні в області 112 дітей.
1 вересня 2016 року вперше сядуть за парти майже 18 тисяч першокласників, із них у сільській місцевості - більше 7 тисяч. Станом на сьогодні до 10 класу подано більше 7,5 тисяч заяв. Згідно чинного законодавства з 1 вересня цього року буде припинено фінансування з освітньої субвенції шкіл з наповнюваністю менше 25 учнів (крім початкових).
«Вважаю, що така позиція є досить обґрунтованою, тому що насамперед для всіх нас першочерговим завданням завжди повинна бути якість знань», - зазначив керівник.
Як зазначив Ігор Івасюк, 2016 рік Президентом України оголошений Роком англійської мови в Україні. Тож, на його виконання влітку в області було організовано роботу 30 мовних таборів для 2,5 тисяч дітей, проведено конкурси відеороликів та постановок за творами Шекспіра. А в рамках проекту «Вчителі англійської мови - агенти змін» проведено навчання 20 педагогів, котрі з вересня розпочнуть самостійну роботу із своїми колегами, залучаючи їх до інноваційної діяльності по вивченню англійської мови, поширенню передових методик викладання.
«Цьогоріч відбулись зміни до Умов прийому до вищих навчальних закладів України: вперше випускники 11 класів подавали заяви до університетів лише в електронному вигляді, окрім абітурієнтів пільговиків. Було скасовано практику зарахування поза конкурсом. Натомість передбачено зарахування за встановленими квотами, які складали не більше 10% від загального державного замовлення. Державні місця в університетах приносили абітурієнти, які їх вибороли. Тож, за результатами моніторингу, у 2016 році до вищих навчальних закладів області було подано понад 69 тисяч заяв, було виділено 9,7 тисяч місць державного замовлення», - зазначив керівник.
Пріоритетами у роботі освітянської галузі залишається створення оптимальної мережі навчальних закладів, забезпечення впровадження концептуальних засад «Нової української школи», формування єдиного освітньо-інформаційного та виховного простору та розвиток матеріально-технічної бази навчальних закладів.
© ЛІКТ 2009-2025