Про це повідомив директор Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Ігор Івасюк під час колегії 12 лютого. На засіданні обговорювали підсумки роботи освітньої галузі у 2013 році та завдання на 2014 рік.
У доповіді головний освітянин Вінниччини зазначив, що в області забезпечено належний рівень роботи органів управління освітою, керівників навчальних закладів, усіх педагогічних та інших працівників галузі по виконанню основних завдань, визначених програмою економічних реформ Президента України Віктора Януковича: «2014 рік має стати роком відкритого і конструктивного діалогу влади, педагогів, батьків, політиків, громад, у підсумку якого ми максимально вирішимо питання формування шкільних округів, створення динамічних освітніх систем районів, в основі яких будуть якісні умови для навчання дитини, якість роботи вчителя, якість знань учня». За його словами, в кожному районі йде активний процес формування освітніх округів - їх уже сформовано 186. Вінниччина отримала схвальну оцінку проведення ІІ-ї Всеукраїнської акції «Нові стандарти - нова школа» від Директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Олега Єреська під час його робочої поїздки до м.Козятина та обласного центру.
Минулий рік для освітян був особливим і в частині реалізації завдань, визначених указом Президента України Віктора Януковича «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості». Освітні послуги в галузі позашкільної освіти надають 62 позашкільних навчальних заклади (центри, будинки дитячої і юнацької творчості, палаци дітей та юнацтва, будинки школярів, дитячо-юнацькі спортивні школи). Мережа гуртків складає 3853, з них відкрито у 2013р. - 685. У позашкільних закладах галузі освіти в області охоплено 60,8 тис. дітей, що складає 44,2%.
За словами Ігоря Івасюка, у 2013 році першочергово на порядку денному влади, органів управління освіти перебувало питання покращення умов навчання дітей. Всього на зміцнення матеріально-технічної бази у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області з усіх джерел фінансування використано 220,5 млн.грн., у тому числі 62,7 млн.грн. бюджетних та 157,8 млн.грн. позабюджетних. У поточному році в структурі видатків на ці потреби значно зросла частка районних бюджетів: найбільший об'єм робіт виконано у Калинівському, Тиврівському, Тульчинському, Хмільницькому районах та м. Вінниці.
В підсумку доповіді директор наголосив: «Пріоритетними напрямками роботи освітянської галузі в новому році залишаються створення нових місць в дошкільних навчальних закладах, розвиток мережі навчальних закладів області з урахуванням освітніх запитів територіальних громад, оновлення спортивних споруд, впровадження нових державних стандартів освіти у загальноосвітніх навчальних закладах, продовження роботи щодо зміцнення матеріально-технічної бази, створення якісних умов для навчання дітей».
З рішенням колегії можна ознайомитися на офіційному сайті Департаменту освіти і науки.
© ЛІКТ 2009-2025