21 квітня у Могилеві-Подільському відбувся IV районний Фестиваль шкільної медіації однолітків «Медіація - шлях до примирення», організований методистом РМК відділу освіти Ларисою Мазур. Цьогоріч Фестиваль об'єднав велику дружню родину в складі 9-ти команд учнів-медіаторів навчальних закладів: «Усмішка» Вендичанської СЗШ І-ІІІ ст. - гімназії, «Компроміс» Серебрійської ЗОШ І-ІІІ ст., «Нове покоління» Кукавської СЗШ І-ІІІ ст., «Позитив» Сугаківської СЗШ І-ІІІ ст., «Конфлікт off» Хоньковецької СЗШ І-ІІІ ст., «Примирення» Немійської ЗОШ І-ІІ ст., «Усмішка» Оленівської СЗШ І-ІІ ст., «Дружба» Борщівецького НВК «ЗНЗ-ДНЗ» та «Дружба» Бронницької СЗШ І-ІІ ст. - всього 62 учасники та координатори ШСРК.
Учасників фестивалю вітали: начальник відділу освіти Могилів-Подільської райдержадміністрації Юрій Мельник, директор районного центру СССДМ Світлана Антонюк, головний спеціаліст відділу освіти Могилів - Подільської райдержадміністрації Оксана Січкар, яка започаткувала відновні практики у школах району, завідувач РМК відділу освіти Надія Сушак та фахівці, з ініціативи яких створені та діють у районі школи порозуміння: методист НМЦ ПССО Вінницької області Людмила Адамчук та завідувач районним центром практичної психології та соціальної роботи «Довіра» Андрій Андрейко.
Команди-учасники для виступу готували презентацію команди та брали участь в конкурсах логічного розв'язання завдань «Розгадай ребус» та «Розгадай кросворд».
Також Фестиваль передбачав творчу роботу учасників - виготовлення та захист колажу на тему «Медіація - сучасна технологія вирішення конфліктних ситуацій» та колективну роботу для капітанів «Склади пазл». Продемонструвати вміння медіатора учасники мали змогу під час воркшопу - «Моделювання ситуації із конструктивним розв´язанням конфлікту» - навчальна майстерня.
27 квітня відбувся у м.Калинівці VІІ фестиваль медіації «Толерантність врятує світ», на який були запрошені методист Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області Вікторія Козачишина та методист районного методичного кабінету Могилів-Подільського району Лариса Мазур. У фестивалі взяли участь 7 команд-медіаторів загальноосвітніх навчальних закладів. В рамках фестивалю пройшов конкурс дитячих плакатів «Безпечний інтернет».
Фінальними акордами фестивалів було вручення сертифікатів учням-медіаторам та грамот за участь у Фестивалі та перемогу у конкурсах.
Для довідки. У березні 2017 року Навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти Вінницької області було проведене обласне дослідження «Молодь і протиправна поведінка», в якому взяли участь 4146 респондентів (2158 дівчат та 1988 хлопців). Так, на запитання: «Хто в першу чергу, має стати на захист дитини, яка постраждала від насильства?» - 31% вважають, що це мають бути родичі, 30% - працівники поліції, 25% - педагоги, 8% - представники громади, в якій вони проживають, 6% - учні-медіатори. А серед визначених критеріїв, які призведуть до зниження кількості правопорушень, учні назвали: посилення відповідальності батьків за своїх дітей, активізація місцевих громад (сусідів, жителів мікрорайону, об'єднаних територіальних громад), надання інформації про наслідки скоєного, відвідування представниками поліції навчальних закладів і створення шкільних служб розв'язання конфліктів. Разом з тим, на запитання «Чи навчали вас у закладі освіти способам розв'язання конфліктів?» - 80% відповіли ствердно, 8% - заперечили цю тезу, 12% - не визначилися з відповіддю. Аналіз результатів переконливо вказує на подальшу необхідність впровадження програм профілактики явищ булінгу, дискримінації, жорстокості. Зокрема, 39% респондентів підтвердили зростання вказаного показника. Наведені дані свідчать про надзвичайну актуальність роботи з миробудування, профілактики насильства і конфліктів в учнівському середовищі.
© ЛІКТ 2009-2025