23 липня Вінниччину відвідала делегація Європейського Фонду Освіти. Зокрема, експерти міжнародної структури зустрілися з заступником голови - директором Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігорем Івасюком, представниками профільного департаменту і керівниками професійно-технічних закладів області. В ході зібрання обговорювалися моделі фінансування закладів ПТО та системи вищої освіти (І-ІІ рівнів) в рамках реалізації проекту «PRIME».
Нагадаємо, що Методологія «PRIME» базується на систематичному процесі, який дозволяє країнам провести зіставлення варіантів заходів, спрямованих на вирішення стратегічних проблем, та визначити, котрий з них міг би сприяти досягненню таких цілей у найкращий можливий спосіб.
Першочерговою метою впровадження методології «PRIME» в Україні є сприяння державним органам влади в пошуку найкращого плану дій у сфері оптимізації мережі навчальних закладів професійно-технічної освіти країни. Друга мета застосування «PRIME» в Україні полягає у використанні цього процесу в цілях розвитку потенціалу його учасників щодо проведення оцінювання впливу в розрізі лобіювання та/або ухвалення обґрунтованих політичних рішень.
В ході зустрічі Ігор Івасюк презентував експертам мережу навчальних закладів професійно-технічної освіти Вінниччини. За його словами, вона представлена 35 державними професійно-технічними училищами, де навчають кваліфікованих працівників із 112 професій. Крім того, діє 59 закладів недержавної форми власності і різного підпорядкування. Водночас Вінницький національний технічний університет, Вінницький аграрний університет і 16 вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації одночасно з наданням вищої освіти різних рівнів надають можливість отримувати робочу кваліфікацію. Ігор Івасюк зазначив, що однією із важливих складових підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників є міжнародна співпраця. В цьому напрямку Вінниччина має гарні напрацювання.
Заступник директора Департаменту освіти і науки, начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Валерій Бачинський в ході зібрання розповів про реалізацію проекту «PRIME» у Вінницькій області.
«Коли розпочали проект, думали це на кілька тижнів. Але після прийняття нового закону «Про вищу освіту» ми побачили багато відкритих питань та ризиків. Відтак, ми активно розпочали з вами працювати. Вісім місяців пройшло з початку нашої роботи. Зараз починається наступний етап проекту, який буде присвячений фінансуванню. Вже проведено моніторинг ситуації у професійно-технічній освіті, а також у вишах І-ІІ рівнів акредитації, надана відповідні оцінка та запропоновані шляхи подальшого розвитку», - зауважив Міхайл Мілованович.
Напрацювання мають з'явитися вже у вересні 2015 року. Результати 8-місячної роботи будуть представлені у вересні на конференції в Міносвіти.
© ЛІКТ 2009-2025