Обговорити нагальні освітянські проблеми керівники зібралися сьогодні, 30 березня, в актовій залі Федерації профспілок Вінницької області.
Про хід виконання Угоди між обкомом Профспілки працівників освіти і науки та Департаментом освіти і науки облдержадміністрації на 2016-2018 роки та укладення нової Угоди на 2017-2020р.р. доповідали голова обласної організації Профспілки Сергій Пугачов та заступник голови ОДА - директор Департаменту освіти і науки Ігор Івасюк. Так, за словами головного освітянина, актуальними для освітян є питання реформування загальної середньої освіти; Урядом в грудні 2016 року схвалено «Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року», яка окреслює основні етапи та найголовніші заходи такого процесу. Першим серйозним кроком на цьому шляху має стати прийняття нового Закону України «Про освіту», який вже пройшов перше читання у Верховній Раді. І після остаточного його затвердження ми всі разом будемо реалізовувати його положення та вимоги.
«Вже в поточному навчальному році нас очікує кілька новацій. Це, по-перше, поєднання ДПА із ЗНО із 3-ох навчальних предметів та проведення їх в межах навчального року. А це означає, що за підвезення до пунктів тестування відповідальність покладається на органи управління освітою. На основну сесію ДПА/ЗНО в області зареєструвалось 9354 особи. Вже в цю суботу 1 квітня та в наступну, 8-го буде проходити пробне ЗНО, на яке зареєструвалось майже 7 тисяч осіб (6973). В період 15-23 травня 2017 року Вінницьким регіональним центром оцінювання якості освіти буде реалізовано пілотний проект PISA - 2018, як пробне тестування перед основним у 2018 році. Планується також проведення моніторингових досліджень учнів 4-х класів з математики та української мови та учнів 11-х класів з іноземної мови. Відбір учасників проводитиме Міністерство освіти і науки України», - зазначив Ігор Івасюк.
Одним з основних питань, яке хвилює більшість педагогічних працівників, було питання виплати заробітної плати та розподілу освітньої субвенції. На шо Ігор Івасюк зазначив, що відповідно до статті 1032 Бюджетного кодексу України освітня субвенція розподіляється між відповідними бюджетами на основі формули, яка на жаль тільки формально враховує такі критерії як: кількість учнів загальноосвітніх навчальних закладів і учнів у закладах, наповнюваність класів коригуючі коефіцієнти, що застосовуються до кількості учнів різних типів загальноосвітніх навчальних закладів і учнів, які здобувають повну загальну середню освіту у професійно-технічних навчальних закладах, та залежно від місцевості, в якій розташований заклад. Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам спрямовується лише на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів. Таким чином, розмежовуються сфери відповідальності державного та місцевих бюджетів у фінансуванні загальноосвітніх навчальних закладів.
В ході засідання також було розглянути питання реалізації законодавчо визначених КЗпП України повноважень виборних профспілкових органів та гарантій їх діяльності у Гайсинській районній організації Профспілки.
© ЛІКТ 2009-2025