Понад 7 років у Вінницькій області впроваджено у навчальні заклади створення шкільних служб порозуміння та служб розв'язання конфліктів.
Протягом 25-27 листопада в навчальному закладі «Центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій» методистом Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти у Вінницькій області Адамчук Людмилою та практичним психологом Горлач Наталією було проведено навчальний тренінг за програмою «Базові навички медіаторів». За результатами заходу сертифікати отримали 16 учнів закладу.
Першими і найбільш зацікавленими прибічниками ідеї створення служби розв'язання конфліктів є самі учні навчального закладу. Сьогоднішні навчені учні-медіатори є послідовниками випускників закладу, які створили «Службу порозуміння» в навчальному закладі ще в 2013 році (навчено 14 учнів-медіаторів). Як зазначив директор навчального закладу Валерій Дяків, з моменту роботи такої служби у навчальному закладі встановилося безпечне, комфортне середовище, всі учні мають можливість вирішувати конфлікти за допомогою методу «рівний-рівному» з однолітками-медіаторами, у закладі покращився загальний мікроклімат учнівського та педагогічного колективів, знизився показник кількості конфліктів і випадків насильства серед учнів.
Для довідки:
Навчально-методичний центр психологічної служби системи освіти Вінницької області координує впровадження програми «Медіація однолітків» на рівні області, в рамках якої працівники психологічної служби навчають дітей вмінням попереджувати конфлікти між учасниками навчально-виховного процесу, позитивним взаєминам, навичкам самостійного розв'язання конфліктів. Передумови, які спонукали до створення таких служб в школах області, перш за все, пов'язані зі швидким зростанням дитячої і підліткової злочинності в нашій країні.
Створені Шкільні служби порозуміння та ефективно працюють за програмою у 2015 році психологічні служби у 99 навчальних закладах 18 районів та міст області.
Станом на жовтень 2015 року в області підготовлено та працюють 435 учнів-медіаторів, 12 учнів-тренерів-фасилітаторів, роботу яких координують працівники психологічної служби та 17 методистів з психологічної служби. Учнями-медіаторами навчальних закладів протягом звітного періоду проведено 156 медіацій, 945 кіл цінностей, прийняття рішень, тематичних кіл та 432 презентації медіації та інших заходів.
У співпраці з НМЦ ПССО у Калинівському та Могилів-Подільському районах щорічно проводяться районні фестивалі медіації з метою популяризації створення у навчальних закладах безконфліктного середовища.
© ЛІКТ 2009-2025